Záloha Google Chrome snadno a rychle

Oblíbili jste si nový webový prohlížeč od Google, Google Chrome? Pokud jej začnete intenzivněji používat, pak dříve či později musíte začít přemýšlet, jakým způsobem začít zálohovat data uložená v tomto prohlížeči. Oblíbené stránky, uložená hesla a další položky je vhodné zálohovat jak kvůli možnosti přechodu na jiný počítač, tak pro případ poruchy toho současného. Budete-li mít k dispozici zálohu dat z Google Chrome, pak se nemusíte bát, že přijdete o hesla, která jsou sice uložena, ale dávno jste je zapomněli.

K zálohování Google Chrome můžete použít jednoduchý a zdarma dostupný nástroj s vypovídajícím názvem Google Chrome Backup. Kupodivu i tak jednoduchý program, jako je Google Chrome Backup, pracuje ve dvou režimech. Sami si vyberete, zda proces zálohování nebo obnovy dat spustíte ručně nebo pomocí průvodce.

Google Chrome Backup není nutné instalovat. Stačí si stáhnout balíček ZIP a spustit jediný soubor, který se v něm nachází.

Záloha Google Chrome snadno a rychle

Záloha a obnova dat pomocí průvodce

Spusťte Google Chrome Backup a klepněte na tlačítko Run Wizard!. V průvodci, který se zobrazí, vyberte volbu Backup a klepněte na tlačítko Next. Vyberte výchozí profil, případně zvolte některý jiný, pokud Google Chrome používáte pro více uživatelů. Nakonec tlačítkem Browse vyberte složku, do které se záloha Google Chrome uloží a klepněte na tlačítko Backup.

Záloha Google Chrome snadno a rychle

Obnova dat probíhá podobně. Musíte mít nainstalován prohlížeč, poté spustíte průvodce a vyberete volbu Restore.

Ruční obnova a záloha dat

Kromě průvodce můžete využít i kontextovou nabídku. V hlavním okně Google Chrome Backup uvidíte seznam profilů, které jsou v Google Chrome k dispozici. Běžně zde však bude jen výchozí profil User Data. Klepněte na něj pravým tlačítkem a zvolte funkci Backup Profile nebo Restore Profile, podle toho, zda chcete zálohovat nebo obnovovat data.

Další funkce Google Chrome Backup

Google Chrome Backup můžete využít i ke snadnému spouštění Google Chrome s různými profily. Stačí na některý z nich klepnout pravý tlačítkem a zvolit funkci Run Profile.

Pro někoho bude určitě zajímavé zjištění, jak velké místo na disku zabírá konkrétní uživatelský profil Google Chrome. Tuto informaci získáte z kontextové nabídky funkcí Details.

Záloha Google Chrome snadno a rychle

S Google Chrome Backup můžete snadno vytvářet další uživatelské profily (viz příslušné tlačítko s nabídkou). Pod nabídkou s tlačítkem klíče se ukrývá nastavení pro ochranu zálohy heslem a výběr síly komprese.

Pokud jste webový prohlížeč Google Chrome ještě nevyzkoušeli, doporučuji vám to napravit, případně si přečíst článek Google Chrome: srovnání s ostatními prohlížeči.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru