Artisteer: naklikejte si šablony pro WordPress, Joomla a Drupal (video)

Chtěli byste si vytvořit vlastní vzhled stránek běžících na systémech WordPress, Drupal nebo Joomla, ale nejste zdatní v grafických editorech a v kódování šablony? I pro vás se najde řešení. Program Artisteer vám umožní téma pro tyto CMS doslova naklikat.

Programů, které umožňují vizuální cestou navrhnout téma vzhledu pro Drupal, WordPress, Joomlu nebo jiné systémy pro správu obsahu, najdete na internetu jistě hodně. Fungují jednoduše tak, že v nějakém uživatelsky přívětivém (více či méně) prostředí si naklikáte budoucí vzhled svých stránek a výsledek pak po stisku nějakého tlačítka vyexportujete do podoby webové šablony.

Tuto šablonu pak stačí rovnou nakopírovat do vašeho redakčního systému a tam ji pouze zapnout. To vše samozřejmě za předpokladu, že je použitý generátor webové šablony kompatibilní s verzí redakčního systému, jakou právě používáte.

Vytvořte si šablony s programem Artisteer

Jedním z nejpovedenějších programů pro tvorbu webových šablon pro redakční systémy, je nástroj Artisteer. Podporuje systémy WordPress, Joomla a Drupal. Práce s tímto nástrojem je maximálně jednoduchá. V uživatelském prostředí podobném MS Office 2007 jste dokonale oproštěni od jakéhokoli kódování CSS, HTML nebo PHP.

Stačí, abyste si na začátku zvolili, pro jaký redakční systém chcete webovou šablonu vytvořit. Podle toho se přizpůsobí nabídka funkcí Artisteeru a vy se můžete pustit do práce. Výsledek pak vyexportujete do složky s potřebnými soubory a tu pak nakopírujete do patřičného umístění na svém webu.

Artisteer je vybaven množstvím grafických doplňků, které kombinuje s barvami, písmy a různými tvary prvků na webové stránce. Aby byla nabídka možných kombinací opravdu nevyčerpatelná, tak si samozřejmě můžete definovat vlastní obrázky a do šablony je nahrát. Jsou-li na obrázku potřeba kulaté rohy nebo jiná úprava, Artisteer vše provede za vás. Zajímavé je též náhodné generování šablon.

Artisteer a tvorba šablony pro WordPress

Artisteer a tvorba šablony pro WordPress

Kromě šablon pro redakční systémy je Artisteer schopen vyexportovat i šablony v běžném HTML nebo jako aplikace ASP.NET pro další zpracování ve Visual Studiu nebo v Microsoft Expression.

Ukázka tvorby šablony pro Drupal

Na následujícím videu se můžete podívat, jak jednoduchá je pomocí programu Artisteer tvorba webové šablony pro redakční systém Drupal. Vytvoření šablony pro WordPress nebo systém Joomla probíhá podobně.

Omlouvám se, video bylo odstraněno.

Zadarmo to nebude

Pro mnohé z vás asi bohužel, Artisteer není zadarmo. Existuje ve dvou verzích. Levnější licence určená pro domácí použití a školy stojí necelý padesát dolarů, dražší Standard Edition vás vyjde na necelých 130 USD. Rozdíl je mimo jiné v podpoře redakčních systémů. Levnější verze podporuje pouze WordPress a není vybavena tolika obrázky, jako Artisteer Standard Edition. Srovnání výbavy najdete na této stránce.

Pokud si vystačíte s jednodušším řešením pro WordPress, pak by vás mohl zajímat článek Templatr: šablony pro WordPress snadno a rychle.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Profile picture for user Jan Polzer

Omlouvám se za přeřeknutí na začátku videa. Tím CSL samozřejmě myslím kaskádové styly - CSS.

návštěvník

Je nekde v sablone poznat ze to bylo delano v tomhle programku ? jestli si dava nejaky copyright atd. ?

návštěvník

Zároveň je třeba dodat že pokud tvoříte vlastní bloky panely + modul views tak se můžete dočkat pěkných nepříjemností nebo dokonce nefunkčnosti. Aneb je to stavěné jen pro "default"

Profile picture for user Jan Polzer

Jasně, ale to je problém prakticky spousty témat, která jsou k dispozici na Drupal.org. Stačí si vytvořit nový blok a je nutné sáhnout do CSS.

návštěvník

Je mozne aj niekde vidiet vystup? Rad by som si pozrel hotovu sablonu, alebo by stacil aj nejaky web. Ccel by som si to pozriet bez potreby stahovania demo verzie ...nemate nejaky tip?
Vopred dakujem

návštěvník

Zdravím, program jsem zkusila a jsem plně spokojená. Pár úprav jsem musela nakonec udělat, ale bylo jich minimum. Tady je ukázka:
http://www.naturefood.cz/
Zdravím l.lenek

Profile picture for user Jan Polzer

Ještě by to chtělo vylepšit ten černý odkaz rušící některé prvky v obrázku hlavičky.

návštěvník

Dobry den,
tento program je super...jenom mam trochu problem s joomlou.
staci jenom abych dal odkazy s home (main menu) do prave casti misto do leve, jak ma joomla standartne..a nezobrazi se vubec. :(

návštěvník

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, zda-li jste problém s menu nějak vyřešil? Mám totiž stejný problém a nevím si s tím rady. Děkuji za odpověď.

 

Smetana

návštěvník

Dobrý den.

Vypadá to, že tento soft máte zmáknutý. Třeba mi poradíte. V Artisteeru mám poříž s ukládám mnou vytvořených témat. Vypracuju design, uložím, vyexportuji. Ale když pak ART ukončím a potom znovu otevřu, tak mnou vytvořená šablona se neobjeví. Program naskočí do výchozího nastavení. Systém si zapamatuje jen barvy a zvoléné písma a bloky.

Věděl byste kde by mohl být zádrhel?

 

Díky.

Karel

návštěvník

dle meho nazoru je to tim ze demo verze je takto omezena. ukladat projekty umi jen placena verze.

Profile picture for user Jan Polzer

No je fakt, že já používám placenou verzi. Ale pán nezmiňuje, že by měl demo.

návštěvník

Sháněl jsem softík kam bych mohl naimportovat už nějakou free šablonu Joomla. Kamarád mi doporučil toto.

Ale nemohu nikde najít jak do Artisteeru importovat šablonu pro další úpravy. Po přečtení mnoha informací jsem dospěl k závěru, že to Artisteer neumí. Prosím pora%dte tedy program, který dovede upravovat již hotové šablony a bude nabízet pokud možno maximum možností změn (profi verze, i placená), který bude uživatelsky přívětívý a nejlépe s českou lokalizací. Děkuji

Profile picture for user Jan Polzer

No nástroj, který by dovedl importovat nějaké šablony pro různé CMS by sice byl fajn, ale technicky si to nedovedu představit. Zkrátka, pokud chcete tvořit weby, pak musíte programy jako Artisteer brát jen jako pomocníky, nikoli si myslet, že bez znalosti CSS a HTML stvoříte zázraky.

návštěvník

Chtěla bych se zeptat jestli tento program umí šablonu pro verzi Joomla 2,5. Děkuji

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru