Templatr: šablony pro WordPress snadno a rychle

Blogujete a používáte k tomu systém WordPress? Pro WordPress existuje nesmírné množství zdarma dostupných šablon, kterými lze měnit jeho vzhled. Nicméně pokud se chcete pustit do tvorby vlastní šablony pro WordPress, nepochybně využijete zajímavý nástroj s názvem templatr.
reklama

Na Maxiorlovi se většinou věnuji spíše redakčnímu systému Drupal, nicméně byla by chyba tvrdit, že nic jiného kromě něj neexistuje. WordPress má řadu výhod, snadná administrace a řada šablon jsou ty nejznámější. Perfektně se hodí pro nasazení tam, kde je potřeba vytvořit blog doplněný o několik statických stránek.

Tvorba šablony vzhledu pro WordPress vyžaduje alespoň základní znalost práce s jazykem PHP, nicméně i toto lze minimalizovat na opravdu nezbytný základ, použijete-li generátor šablon pro WordPress běžící na adrese templatr.cc.

Vytvoření šablony pro WordPress

Prostředí templatr umožňuje vytvořit šablonu pro WordPress ve třech krocích. Nejprve v obdélníku Select an Layout vyberete, jaké chcete mít rozvržení prvků na své webové stránce. K dispozici je několik kombinací s hlavičkami, patičkou a bočními sloupci. Vybraný layout nastavte klepnutím na jeho obrázek.

Ve své šabloně pro WordPress budete nepochybně využívat různé obrázky, byť jsou šablony pro tento systém typické minimálním využíváním obrázkových doplňků. Klepněte na odkaz Start Imagetools, kterým zobrazíte políčko pro zadání cesty k obrázku a tlačítko Procházet. Těmito ovládacími prvky do designéra templatr nahrajete nezbytné grafické prvky pro svou šablonu.

Poslední, a podle mého názoru nejzajímavější, částí průvodce je designér. Klepněte na odkaz Start Designertools. V horní části nad náhledem šablony se objeví několik rozbalovacích nabídek. V nabídce Section vyberete základní prvek šablony. Pokračujete výběrem jeho potomka a v nabídce Action si zvolíte, jaký parametr vybraného prvku chcete v kaskádových stylech šablony upravit. V závislosti na tomto výběru se vám objeví malý formulář umožňující zadat potřebné údaje.

Všechny změny můžete ihned sledovat v náhledovém iframu. Jakmile jste s úpravami hotovi, klepněte na nepřehlédnutelný odkaz Download here a svou šablonu pro WordPress si stáhněte.

Tvorba šablony pro WordPress v nástroji templatr

Tvorba šablony pro WordPress v nástroji templatr

Online nástroj pro tvorbu šablon pro WordPress templatr považuji za velice povedeného pomocníka pro každého, kdo chce vytvořit originální vzhled svého webu, ale nechce se mu zdržovat se základní konstrukcí šablony.

TIP: Pokud hledáte šablonu pro Wordpress, doporučujeme přečíst srovnání od portálu 5nej.cz

Tagy
Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

návštěvník

Rozcestník největších světových developerů šablon pro WordPress je zde: 
http://www.sablony-wordpress-themes.eu
Mnoho z nich nabízí šablony zdarma, stačí pohledat ;-)

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

Co píší na Interval.cz
@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru