Znáte Twitter Analytics? Odpoví, jak úspěšné jsou vaše tweety

Pro sledování návštěvnosti webu máme kupu nástrojů. Oblíbenost příspěvků na Facebooku vidíme hned – počet lajků i jejich dosah. Ale co příspěvky na Twitteru? Málokdo možná ví, že Twitter nabízí službu Analytics zobrazující zajímavé údaje o vašich tweetech.
reklama

Zajímá vás vývoj počtu uživatelů sledujících vaše příspěvky na Twitteru? Chcete vědět, jaký mají dosah, co zajímá vaše fanoušky a které jiné účty sledují? To všechno vám může odpovědět přímo Twitter, není nutné sahat po službě třetí strany a umožňovat jí přístup na váš účet.

Nejsem si ovšem jist, jestli všichni znáte Twitter Analytics. To je tedy důvod tohoto článku. Po přihlášení na Twitter Analytics musíte pár dní počkat a vyvíjet na Twitteru nějakou aktivitu. Údaje se totiž začínají měřit až od první chvíle, kdy do Analytics vstoupíte. Filtr historie vám ani později nedovolí jít před začátek využívání služby.

Počet zobrazení vašich tweetů

Hned na první straně analytiky najdete aktivitu vašich tweetů. Dozvíte se, kolik lidí si je zobrazilo a především, kolik lidí s tweetem nějak dále pracovalo. Tzn. retweetovalo jej, kliknulo na odkaz, přidalo si jej mezi oblíbené atd. To je následně vyjádřeno i procenty ve vztahu k celkovému počtu zobrazení tweetu.

Denní aktivitu pak vidíte ve formě sloupcového grafu, pod ním jsou jednotlivé příspěvky s číselným vyjádřením úspěšnosti. V bočním panelu vidíte grafy pro jednotlivé akce, které se s vašimi tweety odehrály.

Twitter Analytics - přehled tweetů

Kdo jsou vaši followeři?

Počeštěné anglické termíny spojené s Twitterem mi sice nejdou přes pysky, ale nějak to k této sociální síti patří. V další části Analytics se dozvíte více informací o vašich followerech, či následovnících. Základní graf ukazuje vývoj počtu lidí, kteří vás na Twitteru sledují.

Následuje tabulka s přehledem toho, co je zajímá. To vám může pomoci při investicích do reklamy na Twitteru a zviditelňování vašich příspěvků. Z toho, co je vidět například u mého účtu, je zřejmé, že s větším úspěchem se u fanoušků potkají informace o webdesignu, než o ekonomickém softwaru.

Kromě toho je zde znázorněno rozložení původu uživatelů, co se států týče. Následuje rozdělení podle měst a pohlaví. Zaujala mě tabulka se seznamem dalších účtů, které sleduje nejvíce mých followerů.

Twitter Analytics - přehled followerů

Všechny grafy v Twitter Analytics jsou interaktivní. Když na ně najedete myší, zobrazí nějaké další informace.

Twitter Cards

Používáte-li na svém webu Twitter Cards, pak můžete v další části Analytics sledovat úspěšnost propagace svého webu na Twitteru. Jde o další poměrně zajímavou možnost, jak zjišťovat, které články na vašem webu mají větší záběr uživatelů, a to ne podle holých čísel o návštěvnosti.

Údaje z Twitter Analytics můžete samozřejmě exportovat pro další zpracování. Služba vám v takovém případě nabídne stažení balíčku ZIP, ve kterém je celá řada souborů CSV s příslušnými daty.

Tagy
Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru