Wunderlist: prima úkolníček nejenom pro Android

Jednou z aplikací, kterou používám na tabletech, mobilu i počítači, je Wunderlist. Jedná se o povedený, zdarma dostupný úkolníček, s pěkným uživatelským rozhraním. Synchronizuje se přes cloud, takže na všech svých zařízeních vidím, co jsem si naplánoval.

Reklama

Wunderlist je kompletně v češtině, takže nebudete mít problém s jeho ovládáním. Jednotlivé úkoly lze rozdělit do libovolného počtu seznamů, které se objeví v přehledu na levé straně aplikace. Pořadí seznamů snadno změníte pouhým přetažením položek.

Úkoly do vybraného seznamu přidáte velmi jednoduše zadáním textu do políčka, které je nad přehledem úkolů. Vybrané položky lze označit štítkem. Každý úkol u sebe má samozřejmě zaškrtávací políčko, klepnutím do něj úkol označíte za splněný a ze seznamu zmizí. Nesmaže se úplně, v nastavení Wunderlistu si můžete hotové úkoly zviditelnit.

Wunderlist

Je dobré vědět, že v nastavení Wunderlistu si můžete změnit pořadí, v jakém jsou úkoly seřazeny a také je nasdílet s jinými uživateli. Měnit lze i pozadí aplikace a nastavit upozorňování. Nechybí prohledávání úkolů.

Wunderlist (mimochodem, aplikace roku 2013 na Macu) možná není nejdokonalejší plánovací aplikace, ani nenabízí kvanta funkcí, ale o to je mi sympatičtější. Já osobně nepotřebuji proracovaný úkolníček, u kterého bych trávil hodiny plánováním a vymýšlením zbytečností. Pro zapsání nápadů, které bych rád zrealizoval, poznámek pro nákup a podobné činnosti je ideální. Vyzkoušejte.

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář