SnoopSnitch: máš váš Android všechny aktualizace?

Někteří výrobci telefonů s Androidem poskytují systémové aktualizace pravidelně, jiní už se o své výrobky a jejich uživatele tak moc nestarají. Ovšem ani tam, kde jsou aktualizace pravidlem, není jisté, že obsahují všechny bezpečnostní opravy. Prověřte si svůj telefon.
reklama

Jednoduchý prográmek SnoopSnitch umožňuje na mobilních telefonech se systémem Android vyhledat přítomnost bezpečnostních oprav v aktuálním firmwaru. Druhá funkce, která však už nefunguje na všech zařízeních, je analýza mobilního připojení a nalezení bezpečnostních hrozeb.

Kontrola sítě však vyžaduje root přístup do telefonu a také chipset Qualcomm, což nesplňuje každé zařízení. Vyzkoušení nechám na vás. Mě zajímalo, jak si stojí mobilní telefon od Huawei, který při sobě nosím.

Je to velice jednoduché. Po spuštění SnoopSnitch stačí klepnout na tlačítko Click here to test patch level. Uvidíte výsledek minulé kontroly. Novou spustíte tlačítkem Start. Pro úspěšnou kontrolu je nutné připojení k internetu – mobilní nebo Wi-Fi.

SnoopSnitch

Huawei Honor 6X prošel kontrolou aktuálně bez problémů, při dřívějším testu mi chyběl tuším jeden patch. Po zobrazení výsledků kontroly uvidíte schéma vydávaných oprav, klepnutím je možné zobrazit detaily o tom, jaký bezpečnostní problém dané opravy řešily.

SnoopSnitch

Chcete vyzkoušet, jak je na tom váš telefon? SnoopSnitch, za kterým stojí Google Commerce Ltd. stáhnete zdarma z Google Play.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

návštěvník

"Od vývojáře Google Commerce Ltd" je napsaný v patičce u každého produktu.
Vývojář SnoopSnitch je Security Research Lab.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru