Windows 7: výchozí tiskárna v závislosti na síti

Nová funkce operačního systému Windows 7, Location Aware Printing, umožňuje spárovat nastavení výchozí tiskárny v závislosti na tom, k jaké síti jste připojeni. Automatické přepínání výchozí tiskárny lze doplnit ručním spárováním tiskáren a sítí.

Reklama

Proč vůbec přemýšlet o spárování tiskáren a sítě? Když cestujete s notebookem například mezi zaměstnáním a domovem, připojujete se k různým sítím a používáte různé tiskárny. Tisk z většiny programů může proběhnout ihned na výchozí tiskárnu, případně si v tiskovém dialogu vždy vyberete, kam chcete tisknout.

A právě zde nastává příležitost pro Location Aware Printing ve Windows 7. Místo toho, abyste měli nastavenu jako výchozí tiskárnu tu ze zaměstnání a při tisku doma vždy ručně vybírali domácí tiskárnu, Windows 7 zajistí, že po připojení k síti v zaměstnání se nastaví jako výchozí pracovní tiskárna a po příchodu domů se jako výchozí nastaví tiskárna domácí. Odpadá tak jejich přepínání v tiskovém dialogu.

Funkce Location Aware Printing by měla fungovat zcela automaticky. Zapamatuje si, na jakou tiskárnu tisknete, když jste připojeni k určité síti, a bude ji vždy po připojení do dané sítě nabízet jako výchozí.

Ruční spárování tiskárny a sítě

Pokud se vám však automatika Location Aware Printing ve Windows 7 nepozdává, můžete tiskárny a sítě spárovat ručně. Postup je velmi jednoduchý:

V nabídce Start ve Windows 7 klepněte na položku Zařízení a tiskárny. Objeví se seznam instalovaných tiskáren, myší, klávesnic a dalších zařízení. Označte některou tiskárnu a klepněte na tlačítko Spravovat výchozí tiskárny, které se objeví v nástrojové liště.

Seznam instalovaných tiskáren ve Windows 7

Seznam instalovaných tiskáren ve Windows 7

Nyní se vám zobrazí nové okno, ve kterém si vyberte konkrétní síť a ve vedlejší nabídce odpovídající tiskárnu, kterou pro tuto síť chcete nastavit jako výchozí. Výběr potvrďte tlačítkem Přidat.

Ruční nastavení Location Aware Printing ve Windows 7

Ruční nastavení Location Aware Printing ve Windows 7

Location Aware Printing je sice drobnost, kterou asi nevyužije každý, ale jako uživatel líný pořád něco přepínat jsem rád, že tuto funkci ve Windows 7 mám.

Tagy: 

Reklama

Komentáře

Dlužno dodat, že se to občas chová dost náhodně... :(

Právě proto ten tip na ruční nastavení :-)

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Protože cestuji a připojuji se na více místech, kde bývá jiná konfigurace lokální sítě, používám program NetSetMan (http://www.netsetman.com/stats/getfile.php?id=1). Program je - pro nekomerční použití - freeware a umožní si nastavit pro několik lokalit samostatné profily připojení - IP, WiFi, tiskárnu apod. Funguje mi bezproblémově i na Windows 7, včetně 64-bit verze. Existuje i český interface. Doporučuji.  

Přidat komentář