Windows 7: výchozí tiskárna v závislosti na síti

Nová funkce operačního systému Windows 7, Location Aware Printing, umožňuje spárovat nastavení výchozí tiskárny v závislosti na tom, k jaké síti jste připojeni. Automatické přepínání výchozí tiskárny lze doplnit ručním spárováním tiskáren a sítí.
reklama

Proč vůbec přemýšlet o spárování tiskáren a sítě? Když cestujete s notebookem například mezi zaměstnáním a domovem, připojujete se k různým sítím a používáte různé tiskárny. Tisk z většiny programů může proběhnout ihned na výchozí tiskárnu, případně si v tiskovém dialogu vždy vyberete, kam chcete tisknout.

A právě zde nastává příležitost pro Location Aware Printing ve Windows 7. Místo toho, abyste měli nastavenu jako výchozí tiskárnu tu ze zaměstnání a při tisku doma vždy ručně vybírali domácí tiskárnu, Windows 7 zajistí, že po připojení k síti v zaměstnání se nastaví jako výchozí pracovní tiskárna a po příchodu domů se jako výchozí nastaví tiskárna domácí. Odpadá tak jejich přepínání v tiskovém dialogu.

Funkce Location Aware Printing by měla fungovat zcela automaticky. Zapamatuje si, na jakou tiskárnu tisknete, když jste připojeni k určité síti, a bude ji vždy po připojení do dané sítě nabízet jako výchozí.

Ruční spárování tiskárny a sítě

Pokud se vám však automatika Location Aware Printing ve Windows 7 nepozdává, můžete tiskárny a sítě spárovat ručně. Postup je velmi jednoduchý:

V nabídce Start ve Windows 7 klepněte na položku Zařízení a tiskárny. Objeví se seznam instalovaných tiskáren, myší, klávesnic a dalších zařízení. Označte některou tiskárnu a klepněte na tlačítko Spravovat výchozí tiskárny, které se objeví v nástrojové liště.

Seznam instalovaných tiskáren ve Windows 7

Seznam instalovaných tiskáren ve Windows 7

Nyní se vám zobrazí nové okno, ve kterém si vyberte konkrétní síť a ve vedlejší nabídce odpovídající tiskárnu, kterou pro tuto síť chcete nastavit jako výchozí. Výběr potvrďte tlačítkem Přidat.

Ruční nastavení Location Aware Printing ve Windows 7

Ruční nastavení Location Aware Printing ve Windows 7

Location Aware Printing je sice drobnost, kterou asi nevyužije každý, ale jako uživatel líný pořád něco přepínat jsem rád, že tuto funkci ve Windows 7 mám.

Tagy
Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

návštěvník

Dlužno dodat, že se to občas chová dost náhodně... :(

návštěvník

Protože cestuji a připojuji se na více místech, kde bývá jiná konfigurace lokální sítě, používám program NetSetMan (http://www.netsetman.com/stats/getfile.php?id=1). Program je - pro nekomerční použití - freeware a umožní si nastavit pro několik lokalit samostatné profily připojení - IP, WiFi, tiskárnu apod. Funguje mi bezproblémově i na Windows 7, včetně 64-bit verze. Existuje i český interface. Doporučuji.  

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

Co píší na Interval.cz
@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru