Vystačí si podnikatel s multifunkčním zařízením v pořizovací ceně do 3 000 Kč?

Ano, v případě, že za měsíc vytiskne řádově stovky dokumentů a jeho prioritou není rychlost tisku. Multifunkční zařízení, které dobře poslouží podnikatelům, lze pořídit již od 1 000 Kč. U zařízení s vyšší pořizovací cenou si připlácíte za technologie, pohodlí, někde i „ekonomiku“ tisku.

Inkoustová multifunkční zařízení jsou schopny vytisknout v průměru 14,8 barevných a 16,7 černobílých stránek za minutu. Jedná se o zhruba poloviční hodnoty, než jaké nabízí inkoustová multifunkční zařízení v cenové relaci 5 000 Kč – 7 000 Kč. Rozdíl v tisku jedné stránky tedy činní cca 2 vteřiny. Ano, pokud tisknete 100 stránkový dokument (např. několik výtisků obchodní smlouvy), je již rozdíl v rychlosti znát. Pokud však tiskárnu zapínáte proto, abyste si vytiskli jednu fakturu, vyšší rychlost zřejmě příliš neoceníte.

Podobný rozdíl (2 vteřiny) je v rychlosti skenování. Zatímco nejlevnější multifunkční zařízení dokáží naskenovat v průměru 5,4 stránek za minutu, zařízení v hodnotě 5 000 Kč – 7 000 Kč dokáží skenovat průměrnou rychlostí 6,3 stránek za minutu.

Dražší zařízení však mají výhodu v podobě automatických oboustranných podavačů a možnosti skenování do e-mailu, které dokáží ušetřit spoustu práce. Ale opět, pokud potřebujete skenovat pouze potvrzené objednávky či jiné jednoduché dokumenty, rozdíl v použitých technologiích (včetně rozdílů v maximálním rozlišení) zřejmě neoceníte.

Malá, ale vydrží

Byť levná multifunkční zařízení mohou vypadat jako křehká a nevýkonná, opak je (zčásti) pravdou). Multifunkční zařízení v pořizovací ceně od 3 000 Kč mají doporučenou maximální výtěžnost kolem 500 – 1 000 stránek měsíčně, což představuje cca 16 - 33  stránek denně. Multifunkční zařízení nosící cenovky mezi 5 000 K č- 7 000 Kč sice dokáží snadno vytisknout cca 25 000 – 35 000 stránek měsíčně, je ovšem otázkou, kolik malých kanceláří má tak velkou výtěžnost.

Závěr

I v případě multifunkčních zařízení platí, že s cenou roste výkon, kvalita použitých materiálů a technologií. Ovšem, i ta nejlevnější multifunkční zařízení jsou dimenzována tak, aby byla schopna pokrýt potřeby malé kanceláře. Pokud jde o náklady na tisk, ty jsou u dražších zařízení nižší o cca 0,5 Kč – 1,5 Kč na 1 stránce při 5% pokrytí. Při velmi nízkém vytížení tiskárny se však, i s ohledem na morální opotřebování multifunkčního zařízení, investice do dražšího a na provoz levnějšího zařízení se nemusí vrátit.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru