Úskalí instalace Adobe Creative Suite 3 na Windows Vista

Možná se také chystáte k instalaci sady aplikací Adobe Creative Suite 3 a mohlo by se vám hodit několik upozornění předem. Pravda je taková, že instalace z DVD probíhá bez větších problémů, první „zákys“ na vás čeká pouze při spuštění instalátoru, druhý pak při kontrole aplikací, které jsou momentálně spuštěny a mohou správnou instalaci Adobe CS3 ovlivnit.

Instalátor Adobe CS3 skončí chybou

Pokud vás hned na začátku instalace počítač pozdraví chybovým hlášením „Internal Error 2739. Contact Customer Support.“, pak je potřeba ve Windows Vista provést jednoduchou věc. Jako administrátor je nutné spustit příkazový řádek. V nabídce Start do políčka Zahájit hledání napište cmd, příkazový řádek se posléze zobrazí ve výsledcích hledání. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte funkci Spustit jako správce.

Příkazový řádek Windows Vista

Do takto spuštěného příkazového řádku Windows Vista zadejte příkaz regsvr32 jscript.dll. Zaregistrujete tím tuto dynamickou knihovnu a systém by vám měl potvrdit úspěšné provedení příkazu. Nyní můžete instalátor Adobe CS3 znovu spustit, vše by již mělo fungovat.

Outlook a Firefox blokují Adobe CS3

Druhým problémem, na který při instalaci Adobe CS3 na Windows Vista narazíte, jsou některé spuštěné programy, které instalaci blokují. V mém případě to byl poštovní program Outlook, webový prohlížeč Firefox a komunikační program Windows Live Messenger. Ukončit Firefox není problém, u Messengeru musíte provést ukončení z ikonky v systémové liště, jinak stále poběží na pozadí.

Instalátor Adobe Creative Suite 3

Horší je to s Outlookem 2007, který i po zavření okna programu stále běží na pozadí. Tento problém se často objevuje v diskusních fórech. Nový Outlook totiž indexuje svůj obsah, blokovat jeho zavření mohou i různé antivirové programy nebo některé jeho doplňkové moduly třetích stran. Pokud se vám jej nepodaří nějakým normálním způsobem ukončit, spusťte Správce úloh (přes Ctrl+Alt+Del, nebo klepnutím na lištu Start pravým tlačítkem myši) a ukončete proces outlook.exe. Pak by již instalaci Adobe Creative Suite 3 nemělo nic bránit.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Dobry den, mam problem s instalaci Photoshopu CS3. Hlasi chybu "Instalace jiz probiha.". Zadne procesy Adobe spustene nemam, nic co ma neco spolecneho s Adobe nebo Photoshopem na disku ani v registrech nemam. Instalace Vist (home premium 32) je relativne cista, necely tyden nainstalovana.

Profile picture for user Jan Polzer

Nevím, problémů může být celá řada. Nejlépe bude, když zatelefonujete na českou podporu Adobe.

 

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru