Jak snadno zálohovat data na Amazon Cloud Drive

Amazon Cloud Drive je webová aplikace, která vám umožní ukládat svá data na vzdálené servery. Každý uživatel může využít až 5GB místa zcela zdarma, další prostor se dá přikoupit. V tomto článku si ukážeme, jak díky službě zálohovat soubory z pevného disku.

Prvním krokem je přihlášení ke službě na Amazon.com (odkaz na Amazon Cloud Drive najdete v bočním menu), následně musíte na Cloud Drive nahrát první soubor a potvrdit podmínky užívání.

Poté si stáhněte aplikaci Gladinet Cloud Desktop. Při (nebo po instalaci) načtete Cloud Drive v tomto programu jako virtuální adresář (virtual directory) a Gladient Cloud Desktop se vám objeví po kliknutí na ikonku Počítač (respektive Tento Počítač v XP) jako jednotka My Gladient Drive.

Nyní máte několik možností, jak data zálohovat.

Jednoduché přenesení souboru na Cloud Drive

První možností je prostě uchopit soubor na lokálním disku myší a přesunout jej na nově vytvořenou virtuální jednotku. Kopírování souborů na virtuální jednotku Gladient (respektive na vzdálené servery Amazonu) může dle velikosti souboru a rychlosti připojení trvat i několik minut.

Gladinet Cloud Desktop

Gladinet Cloud Desktop

Přenesení za použití speciálního rozhraní

Druhou možností je použít speciálního rozhraní - Gladient Management Console. To vám nabídne dvě možnosti:

  • Mirrored backup: je prosté zálohování souboru přenesením kopie souboru na lokálním disku na Cloud Drive.
  • Snapshot backup: je pokročilé zálohování, pomocí kterého můžete nastavit, aby se data automaticky zálohovala automaticky, třeba každé dva týdny.

Postup pro zálohování je u obou možností stejný.

  1. Vyberte v Gladient Cloud Desktop adresář, ze kterého chcete zálohovat.
  2. Zvolte místo, kam chcete zálohovat (Amazon Cloud Drive).
  3. Zvolte kdy zálohu provést.
  4. Potvrďte celou operaci.

Zálohovací proces poběží na pozadí.

Gladinet Cloud Desktop je v základu bezplatná aplikace a kromě popsaného Amazon Cloud Drive podporuje další cloudová úložiště, například Box.net, Windows Azure, Google Storage, nebo třeba FTP. Placená verze nemá omezení na přesun maximálně tisícovky souborů v rámci jednoho zálohovacího procesu.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

Komentáře k článku

návštěvník

Gladinet umí opravdu připojit více "cloud" úložišť, ale má i některé nevýhody. S live ani picasa mne nejel úplně korektně a navíc zabírá port 80, takže s ním nejedou některé "domácí webservery" konkrétně se pere např. s Wampem.

návštěvník

Gladinet Cloud Desktop používá port 80 a proto bývá v konfliktu s řadou jiných lokálních služeb - např. Skype (tam ale jde lehko nastavit Skype jinam), lokálními web servery s standardní konfiguraci apod. Zatím prý není možnost nastavit si port pro Gladinet Cloud Desktop sami. Takže není vše zlato co se třpití...

návštěvník

Osobně jsem zálohoval na externí disk - odešel, a s ním i bohužel moje data. Dnes raději zálohuji do cloudu (internetové úložiště).
Nejštědřejší na místo zdarma mi vychází Copy.com: https://copy.com?r=zPku0eKdyž se zaregistrujete přes zmiňovaný odkaz a nainstalujete si jejich aplikaci pro synchronizaci / zálohování dat, tak rovnou dostanete 20GB zdarma s tím, že když se přes vás zaregistruje někdo další, tak za každého dostanete dalších 5GB zdarma, což je super...

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru