Tipy na užitečné pluginy pro WordPress

Některé z pluginů svými možnostmi dokážou opravdu změnit weby k nepoznání, respektive umožní tvůrcům bez hlubších programátorských znalostí dosáhnout velmi slušných a personalizovaných výsledků. Aneb ne každý web na WordPressu to musí na své návštěvníky křičet už z dálky.

V dnešním článku navážeme na rok a půl staré povídání o rozšířeních pro WordPress.

Pluginy upravující funkčnost webu

Čtveřice následujících pluginů vás asi ze židle nezvedne, ale pokud je neznáte, mohou vám pomoci s různými oblastmi tvorby a správy webů, třeba s optimalizací webu pro vyhledávače (ano, neoptimalizuje se pro vyhledávače, ale pro lidi), nebo s webovou analytikou.

Google Analytics Dashboard

Pokud nespravujete větší množství webů, dost možná nebudete cítit potřebu mít centrální místo analýzu návštěvnosti v podobě webového rozhraní Google Analytics. V takovém případě vám může vyhovovat Dashboard, který vám údaje zobrazí přímo v administraci WordPressu. Díky widgetu je pak můžete umístit i přímo do webu.

WordPress stránka GA Dashboard

WordPress SEO by Yoast

Klasický SEO plugin, který nabízí dvě roviny optimalizace. Obecnou, která se týká hlavně titulků a klíčových slov pro celý web, a tu pro konkrétní příspěvky, ve které si můžete titulek, klíčová slova a popisky zvolit pro každý příspěvek zvlášť.

WordPress stránka WordPress SEO by Yoast

Share Buttons by AddToAny

Sdílení vládne světu a Share Buttons by AddToAny zase vládne sdílení na WordPressu. Nabízí bezkonkurenční nabídku sítí, na které mohou vaši návštěvníci obsah sdílet, ale i příkladné možnosti nastavení pro vzhled a umístění sdílecích tlačítek.

WordPress stránka Share Buttons by AddToAny

Wordfence Security

Vynikající zabezpečení WordPress webu proti malwaru. Zatímco ochrana je na profesionální úrovni, cena je příznivá, konkrétně pak zcela nulová. A že WordPress rozhodně nějaké to nadstandardní externí zabezpečení potřebuje jako sůl.

WordPress stránka Wordfence Security

Pluginy pro zajímavější vzhled

Ty jsou dnes pouze dva, přičemž oba zásadním způsobem mění i funkčnost, avšak zcela zásadně rozšiřují vzhledovou variabilitu webů, pro které se je rozhodnete použít.

Advanced Custom Fields

Uživatelská pole jsou jedním z nejdůležitějších prvků WordPressu, protože právě skrze ně donutíte standardní příspěvek, aby vypadal a fungoval zásadním způsobem jinak, respektive běžný příspěvek obohatíte o prvky, které by byly jinak nedosažitelné. Jenže tato uživatelská pole musí někdo nadefinovat, což se bez pokročilých znalostí kódování jen tak udělat nedá. Advanced Custom Fields přinášejí sadu uživatelských polí, které může použít každý, což znamená mnohem větší variabilitu webů s minimem investované námahy.

WordPress stránka Advanced Custom Fields

Page Builder by SiteOrigin

To nejlepší na konec. Page Builder je nesmírně mocný nástroj, který dovoluje sestavit si web z jednotlivých stavebních kostek do podoby, kterou by jinak musel programátor vytvářet spoustu hodin. A s Page Builderem to zvládne každý. Plugin umožňuje využívat v zásadě jakoukoliv šablonu a widgety. Kromě umisťování widgetů zvládá vytvářet textová pole a disponuje i přehledným vizuálním editorem. Právě Page Builder vám pomůže v případech, kdy nemůžete najít takovou šablonu, která by bez kompromisů splnila vaše požadavky.

WordPress stránka Page Builder by SiteOrigin

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru