10 užitečných pluginů pro WordPress

O WordPressu se můžete nejen na Maxiorlovi dočíst opravdu hodně, což platí i o nejrůznějších užitečných pluginech, které zásadně rozvíjejí schopnosti tohoto velmi přizpůsobivého redakčního systému. Dnes se podíváme na ucelený přehled deseti, když ne nepostradatelných, tak alespoň velmi šikovných pluginů. Které z nich používáte vy sami?

1. Akismet

Možná u svého webu řešíte problém, jak na spamy, které jsou častým nepřítelem, se kterým se setkáváte napříč celým internetem. Zakázat komentáře? Povolit je po schválení, nebo jen registrovaným uživatelům? Tak jako tak, budete se muset prohrabávat tunou spamu. Když ale využijete plugin Akismet (pro domácí použití za cenu, kterou si zvolíte, tedy klidně i zdarma), většiny starostí se zbavíte, protože bude spamy mazat automaticky. S klidným srdcem tak můžete povolit komentáře bez schvalování, což ocení uživatelé a vy tak budete mít mnohem méně práce s mazáním, či schvalováním.

2. All In One Seo Pack

I když si nebrousíte zuby na první příčky na Googlu a Seznamu, alespoň základní optimalizaci pro vyhledávače si vaše stránka určitě zaslouží. All In One Seo Pack vás k tomu adekvátně vybaví. Dovolí vám ke každému příspěvku přidat titulek, meta-popisek i štítky.

3. NextGEN Gallery

O NextGEN Gallery už jste si mohli na Maxiorlu přečíst dost. Jde o jednu z nejšikovnějších a nejsnadněji použitelných galerií pro Wordpress, jen si dávejte pozor na kompatibilitu s novými verzemi WordPressu – pokud po aktualizaci stránka, nebo administrace WordPressu vypadají „podivně“, dost možná za to může právě NextGEN Gallery. Každopádně se ale tento plugin za tu trochu potíží vyplatí, protože výrazně ulehčuje práci s galeriemi.

4. Better WP Security

Tento plugin přináší záplaty zásadních bezpečnostních děr WordPressu a možnost zálohování databáze. Vzhledem k počtu útoků na stránky s WordPressem není vůbec od věci tento plugin mít nainstalovaný a aktivovaný.

5. Google XML Sitemaps

Sitemapy váš web činí přehlednějším pro internetové vyhledávače, které pak žádnou stránku nezapomenou správně zaindexovat. Nejde o nutnost, ale proč se vyhledávači trochu nepodbízet a neulehčit mu práci?

6. WordPress Backup To Dropbox

Zálohování WordPressu není jen tak, musíte totiž uložit nejen obsah, ale i databázi. Tento plugin zvládne obojí a to navíc stačí jednoduché provázání s vaším Dropbox účtem. Snadněji si opravdu svůj web ochránit nemůžete. Viz článek Jak zálohovat WordPress do cloudové služby Dropbox.

WordPress Backup to Dropbox

7. WP-Optimize

Optimalizace WordPressu snižuje datový objem vaší stránky a díky WP-Optimize se tak děje automaticky. Mazány jsou tak například starší verze článků, nebo spam.

8. Google Analytics for WordPress

Google Analytics vám dají celou kupu informací (nejen) o návštěvnosti stránky a s pluginem Google Analytics for WordPress je propojení vašeho webu s touto službou Googlu otázkou minuty. Ačkoliv existuje celá řada dalších způsobů měření pro WordPress, propojení s Analytics je zdaleka nejuniverzálnější.

9. WPtouch

Prohlížení internetu se stále více přesouvá na mobilní telefony a tablety. Rozlišení obrazovek sice už většinou není problém, jejich rozměry a možnosti ovládání však ano. Chcete-li svou stránku jednoduše obléct do touch-friendly motivu, stačí si nainstalovat tento plugin. Návštěvníci s mobilními zařízeními si budou moci váš web užít s přehlednými a dostatečně velkými ovládacími prvky.

WPTouch

10. TinyMCE Advanced

Editor příspěvků je v základním Wordpressu poněkud omezený. TinyMCE Advanced přidá spoustu funkcí, ale hlavně také možnost si nástrojovou lištu editoru sestavit podle svých potřeb. Nebudou vám překážet prvky, které nepoužíváte, a naopak si ergonomicky sestavíte nástroje tak, abyste měli ty nejčastěji využívané po ruce.

S dalšími šikovnými pluginy pro Wordpress se můžete seznámit i v tomto článku. Kompletní informace o tomto redakčním systému pak naleznete zde.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Komentáře k článku

návštěvník

Pouze bych dodal, že jsou dobré i následující pluginy:

All In One WP Security

Custom Post Widget

Royal PrettyPhoto

Captcha  - používám při přihlašování do administrace

W3 Total Cache

Profile picture for user Jan Polzer

Díky za tipy. Royal PrettyPhoto jsme neznal. To lajkování, co mají na screenshotu, to se skutečně vztahuje na jednotlivé soubory s fotkama? To je zajímavé. Dlouho něco podobného hledám pro Drupal.

návštěvník

Pro zálohování celého webu - včetně databáze, obrázků atd. - a případně jeho přenesení na jiný server se mi velmi osvědčil plugin WP Clone by WP Academy a pro správu několika WP webů plugin ManageWP worker a příslušný účet na managewp.com. 

návštěvník

A co nějaký takový článek o Drupalu?

Profile picture for user Jan Polzer

Myslíte X nej modulů pro Drupal, bez kterých Polzer nedá ani ránu (natož web)? ;-)

návštěvník

Jen tak mimochodem, pro zájemce i bez článku zde, hezký přehled a porovnání modulů pro Drupal má web drupalmodules.com, hledá se tam podstatně lépe než na vlastním webu Drupalu. 

návštěvník

Pro bezpečnost wordpressu je dobrý i plugin Wordfence. A pro zálohy databáze wp-db-backup. Nechávám si posílat zálohy pravidelně mailem.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru