Tip: jak se zbavit zbytků po odebraných doplňcích Firefoxu

Dodatečně instalovaná rozšíření zpomalují webové prohlížeče, a to mnohdy i tehdy, když jsou odinstalovány. V lepším případě po nich jen zůstane nepotřebný balast na disku. Zbavte se zbytků po doplňcích webového prohlížeče Firefox pomocí jednoduchého nástroje.

Jedním z důvodů, proč je webový prohlížeč Firefox tak populární, je dostupnost tisíců doplňků. Ty mu přidávají bonusové funkce, avšak současně mohou výrazně zpomalit chod prohlížeče i počítače. A to i když je odinstalujete - po doplňcích v systému vždy zůstanou nějaké stopy.

Naštěstí však existuje přídavek, který vám s tímto problémem pomůže - eCleaner. Tento program, nebo spíš další doplněk, byl navržen speciálně k tomu, aby odstraňoval stopy po jiných doplňcích pro Firefox po jejich odinstalování.

eCleaner je velmi jednoduchá aplikace, kterou zvládne používat každý. Spustíte ji ze Správce doplňků Firefoxu, kde klepnete na tlačítko Možnosti u eCleaneru. v jednoduchém okně se vám zobrazí, kolik "zbytků" po sobě jaký doplněk v systému zanechal.

Kliknutím na položku v seznamu se aktivuje tlačítko Vymazat označené, pomocí kterého můžete všechny hodnoty smazat. A to nejenže zrychlí váš Firefox, ale (pokud jste měli doplňků nainstalovaných více) může zrychlit i chod celého systému. eCleaner pracuje s Firefoxem 4.0 a vyšším.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru