Tip: integrace Box.net s Google Docs

Box.net, populární cloudová služba umožňující ukládat a zálohovat data na internetu, svým uživatelům nyní umožňuje vytvářet a editovat dokumenty za pomoci Google Docs bez opuštění stránky.
reklama

Každý, kdo má účet na Box.net, si zde může uložit svůj dokument a upravovat jej bez nutnosti stažení na lokální disk pomocí Google Docs.

Podle oficiálního blogu Box.net může nyní více než šest milionů uživatelů služby jednoduše vytvářet a sdílet nové dokumenty pomocí Google Docs bez omezení a současně upravovat i dokumenty již dříve nahrané, kterých je více než padesát milionů.

Dokumenty Google v Box.net

Dokumenty Google v Box.net

Dokumenty lze na Box.net nejen upravovat, ale také vytvářet zcela nové. Stačí se na službu přihlásit a kliknout na nabídku New > New Google Doc nebo New Google Spreadsheet. Následně zvolíte název dokumentu a klinete na tlačítko Okay.

Dokumenty Google v Box.net

Dokumenty Google v Box.net

Poté se otevře nové okno webového prohlížeče, které nabídne všechny možnosti úpravy dokumentů Google Docs. Dokument je následně uložen na váš účet na Box.net. Jak propojení úložiště Box.net a Dokumentů Google funguje, se můžete podívat na následujícím videu:

 

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru