Screenshoty

Tipy a návody pro zachycení obsahu obrazovky - screenshotu v prostředích Windows, Linuxu, OS X i na mobilních zařízeních. Zajímavé pomocné programy pro tvorbu screenshotů.

Jak rychle nahrát obrazovku a zdarma sdílet video v Chrome

Jak rychle nahrát obrazovku a zdarma sdílet video v Chrome

V nabídce rozšíření pro webový prohlížeč najdete spoustu vychytávek. Jednou z nich je i udělátko pro nahrávání videa z obrazovky nebo prohlíženého webu. Potřebujete-li rychle někomu ukázat problém se zobrazením nebo naopak vysvětlit novou funkci, bude se vám hodit.

Jak na rychlé online sdílení poznámek a screenshotů v OS X

Jak na rychlé online sdílení poznámek a screenshotů v OS X

O vynikajícím programu Skitch pro zachytávání screenshotů v OS X jsem psal docela nedávno. Dnes bych si dovolil krátký tip, návod, na sdílení opoznámkovaných screenshotů na internetu. Opět s využitím programu Skitch.

Jak screenshoty v OS X standardně a s programem Skitch

Jak screenshoty v OS X standardně a s programem Skitch

V OS X stejně jako ve Windows existují klávesové zkratky pro pořízení screenshotů. Chcete-li ale něco více, než jen hloupý výřez obrazovky, zkuste freewarový program Skitch. Jde o skvělý doplněk výchozí systémové funkce.

ScreenCastle: maximálně jednoduchá tvorba screencastů pro web

Chtěli byste si vytvořit screencast, čili nějaký návod se screenshoty nebo událostmi na obrazovce natočenými do videa? Hledáte vhodný software? Dost možná vám bude stačit jednoduchý prográmek ScreenCastle spouštěný přímo z okna webového prohlížeče. Je zdarma a nevyžaduje instalaci.

Sizer: jak jednoduše změnit velikost okna

Děláte screenshoty pro své webové stránky nebo jiné články a rádi byste změnili velikost okna nějakého programu přesně na požadované rozměry? Změna rozlišení celé obrazovky není tím nejefektivnějším řešením pro tvorbu screenshotů oken například v rozlišení 1024x768. Mnohem efektivnější by byl nástroj pro změnu velikosti okna na požádání uživatele. Takový program existuje a je zdarma.

Subscribe to RSS - Screenshoty