Tablet MyAudio MA 708DCC+: jaký je super levný tablet z Tesca?

Neodolal jsem akčnímu letáku z Tesca a vydal se koupit podle popisu zajímavý tablet MyAudio Series7. Původně jsem sice mířil pro nejlevnější model za 1299 Kč, nakonec jsem ale vzal zavděk o něco dražším a lepším MyAudio MA-708DCC+ za 1699 Kč.

Letáky z elektroprodejen mě obvykle nechávají zcela klidným, neboť je vůbec nečtu. Jejich hlavní využití, pokud se dostanou ze schránky až do bytu, je jako podložka při loupání brambor a u podobných činností. Dostal jsem ale dotaz, zda je tablet MyAudio, který má momentálně v akci Tesco, dobrý. V dané cenové kategorii.

Android používám již velmi dlouho v mobilním telefonu. Mám i různá další mobilní zařízení s iOS a Windows. Ovšem zatím jsem neměl žádný tablet s Androidem. Kdysi jsem zkoušel nějaký model střední třídy půjčený od redakce Extra PC, ale v porovnání s iPady mě prostě nezaujal. Neměl šanci.

Na druhou stranu stále častěji potřebuji ladit nějaké weby právě v mobilním zobrazení nebo responsivním designu na Androidu. Instalace emulátoru je nad mé síly a mobil na to není úplně ideální. Takže po krátkém přemýšlení bylo rozhodnuto, vydal jsem se do Tesca a koupil jeden ze dvou tabletů, které jsem tam našel. Nikoli ovšem ten nejlevnější, který byl v letáku. I tento však byl za akční cenu.

Tablet MyAudio 708DCC+

Tablet MyAudio Series7 708DCC+

Jakkoli mám rád svůj mobil s Androidem, po zkušenostech s iOS a iPadem a několika půjčených tabletech jsem nebyl moc velký příznivce tabletů s Androidem. To se v zásadě nemění, ale nyní uznávám, že mají své místo a mohou dobře posloužit.

Všechny tablety MyAudio patří do nejnižší cenové kategorie. Odstupňovány jsou dle úhlopříčky (7, 9 a 10 palců), ale všechny jsou ve své třídě zástupcem nejlevnějších modelů. Očekával jsem proto, že z krabice vybalím nějaký rozvrzaný kousek plastu s nabíječkou a čínským manuálem.

Opak ale byl pravdou. Ve standardní kartonové krabičce (ne tak elegantní, jako u iPadu) je umístěn v přepážce samotný tablet, u něj záruční list a kartička s aktivačním kódem pro 30 GB prostoru v cloudovém úložišti.

Tablet MyAudio 708DCC+

Tablet byl zabalen do fólie, jeho displej je pak překryt další ochrannou fólií. Pod přepážkou je zabaleno příslušenství. Trošku zklame nabíječka a zjištění, že nemá USB, ale úzký kulatý konektor. Kromě ní v balení najdete USB kablík a speciální redukci USB z velkého na malý. Hodí se například pro připojování flash pamětí nebo externích 3G modemů k tabletu. Dále je zde ještě sáček se sluchátky.

První spuštění tabletu MyAudio 708DCC+

Tablet byl zcela bez energie, takže pro první pokusy jej bylo potřeba nejprve nabít. To jsem učinil přes noc a ráno jsem tablet poprvé zapnul. V útlém manuálu, který je i v češtině a slovenštině, se dočtete, jak tablet po spuštění na startovací obrazovce odemknout. To je pro začátečníka podstatná informace.

V čem však návod totálně selhává, je informace o nastavení jazyka. Pro člověka znalého podobné techniky a angličtiny není problém přejít do nastavení a přepnout výchozí angličtinu na češtinu, ovšem nejsem si jist, co na to budou říkat běžní zákazníci elektrosekcí v Tescu (bez urážky). Manuál jim totiž radí, jak přepnout jazyk zpátky na češtinu s tím, že předpokládá, že popisky na obrazovce česky jsou. Což je samozřejmě nesmysl.

Pokud nejste úplný laik, pak během chvilky zapnete Wi-Fi, propojíte tablet se svým účtem u Google a můžete začít surfovat po stránkách, které jste opustili třeba v prohlížeči Chrome na svém počítači.

Tablet MyAudio 708DCC+

Dílenské zpracování MyAudio 708DCC+

Od takto levného tabletu jsem očekával plastové a ne příliš robustně působí tělo. Byl jsem však příjemně překvapen tím, že sedmipalcový tablet je velice pevný. Čelní strana je lesklá a je překryta ochrannou fólií, která displej trochu zmatňuje, zabraňuje odleskům a přitom nijak nebrání plnohodnotnému používání dotykového displeje.

MyAudio 708DCC je vybaven webkamerou i aplikací pro pořizování fotek, ovšem webkamera je tu jenom čelní (jiné modely tabletů MyAudio mají dvě kamery). Pořizování fotek jiných, než svého obličeje si tedy s tímto tablem nedovedu moc představit. Kamera je tu určena především pro video komunikaci. Rozlišení kamery je velmi malé, při dobrých světelných podmínkách však pro videohovor poslouží.

Tablet MyAudio 708DCC+

Kromě napájecího konektoru a kamery je MyAudio 708DCC+ vybaven vstupem pro sluchátka který je na levé krátké hraně spolu s ovladačem hlasitosti a zapínacím tlačítkem. Na druhé krátké straně jsou mikrofon, napájecí zdířka, USB a HDMI. A také zakrytovaný vstup čtečky paměťových karet microSD. Vzadu je pak reproduktor.

Tablet MyAudio 708DCC+

Reproduktor je na MyAudio 708DCC+ základní, nečekejte od něj žádný kvalitní zvuk. Výrazně ztrácí v podání basů a je to spíše takový „chrchlák“. Po připojení sluchátek nebo externího reproduktoru je zvuk samozřejmě OK.

Softwarová výbava tabletu MyAudio 708DCC+

MyAudio 708DCC+ je postaven na Androidu 4.1.1. Softwarová výbava zahrnuje základní aplikace ze systému a několik doplňkových. Můžete se tedy rozhodnout mezi používáním výchozího webového prohlížeče v Androidu nebo mobilního Google Chrome. Je tu jednoduchý správce souborů, aplikace pro využití fotoaparátu, prohlížeč obrázků, poštovní klient a speciální aplikace pro Gmail, kalendář, celoobrazovková kalkulačka, přehrávač videa, správce stahování, záznam zvuku...

Nechybí aplikace pro přehrávání videa na YouTube a povedený Wi-Fi Analyzer, který vám zjistí, které Wi-Fi sítě ve vašem okolí mají nejlepší signál. Zobrazuje různé grafy, ukazatele a informace o nalezených sítích. Z doplňkových aplikací je tu navíc Movie Studio pro editaci videa v dotekovém rozhraní a MyID pro spojení s cloudovým úložištěm. Aplikace Network TV vám zase umožní sledovat televizní vysílání přes internet.

Rychlost a výdrž tabletu

V porovnání s iPadem není tablet MyAudio 708DCC+ žádný rychlík. Při ťapnutí na ikonku jakéhokoli programu očekávejte asi půlsekundové zpoždění, než se něco začne dít. V podstatě si myslím, že to není nijak obtěžující, ale pokud jste zvyklí na dražší tablety, tak poznáte, že je to zde prostě jinak.

Základní aplikace – prohlížeč, fotoaparát a nastavení reagují okamžitě. Z programů, které jsou na úvodní straně, kupodivu nejdéle startuje kalkulačka.

Výdrž tabletu jsem zatím neměl možnost plně otestovat, mám jej příliš krátce. Určitě se k ní ale ještě vrátím. V tuto chvíli mohu jen konstatovat, že po dvou hodinách prohlížení internetu a přehrávání hudby mi plně nabitá baterie klesla na 80 %.

Verdikt: obstojí? Komu jej doporučit?

Berte tento článek jako první pohled na tablet MyAudio 708DCC+ poté, co jej mám pár hodin doma. Určitě jej nelze plně srovnávat s iPadem, což je konkurent z úplně jiné oblasti – jak cenou, tak výkonem. Za relativně malé peníze (1699 Kč) však tento tablet nabízí dobrou kvalitu a mohu vám jej s klidným svědomím doporučit jako základní tablet do rodiny.

Jste-li začátečníci, počítejte s tím, že zřejmě bude třeba požádat někoho zkušenějšího o radu a pomoc s nastavením. Android je spíše systémem pro počítačové nadšence.

Tablet MyAudio 708DCC+

Pro vás, kdo již jako já máte jiný tablet, ale prostě potřebujete nějaké zařízení na testy, třeba webových stránek, může být MyAudio zajímavým doplňkem iOS zařízení. Zvlášť, pokud jej nechcete používat jako svůj primární tablet.

Taková perlička – nikde na krabici nejsou uvedeny kompletní hardwarové parametry, jako třeba rozlišení kamery nebo kapacita baterie. Tablet dokonce není zmíněn na webu výrobce ani v české, ani anglické verzi. Informace o systému, které Android sděluje, říká, že Sériové číslo je „unknown“ a označení modelu je prostě MyAudio.

Parametry MyAudio 708DCC+

  • Operační systém: Android 4.1.1
  • Displej: 1024 x 600, multitouch
  • Systémová paměť: 1 GB
  • Vestavěné úložiště: 8 GB
  • Procesor: 2x 1,6 GHz Cortex Rockchip RK 3066 ARM A9
  • Konektory: USB 2.0, mini HDMI, audio, napájení
  • Ostatní: webkamera neurčitého rozlišení (asi 0,3 MPx), podpora microSD, mikrofon

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

V akci je nyní model MA908 DCC za 2.900,-- s úhlopříčkou 9,7" s výkonnějším procesorem, vyšším rozlišením, hw akcelerací videa. Na výše uvedené stránce  www.tabletymyaudio.cz jsou v diskusi i praktické zkušenosti. Nejsou to tablety pro počítačové antitalenty, ale ti sem určitě nechodí. 

návštěvník

Dobrý den, dle toho co jsem našel na netu, se tablety 708DCC+ a 908DCC+ hardwarově vůbec neliší, ale pouze velikostí displeje....

návštěvník

Dobrý den, mám v plánu koupi tohoto tabletu a zajímalo by mě, jak je to s podporou Google Play. Jde na tomto tabletu bez problémů rozjet nebo zde nastává problém jako u některých levnějších tabletů jako GoClever, kde GP nejde spusti? Děkuji za odpověď.

návštěvník

Mnohokrát děkuji za odpověď.

návštěvník

Tady je tabulka co je uvnitř

http://pc-tablet.pl/tablety-myaudio,49.html

návštěvník

Dneska jsem byl v tescu a mel jsem v ruce 807F ...na druhé strane je napsane 807AQ...je to opravdu 4 jadro...ram píšou 1GB ...já v aplikacich viděl jen 750MB....ale může tam být víc...i tak za ty peníze v tescu je to super...má miniHDMI a  plusem je tlacitko na návrat na uvodní obrazovku. Jack 3.5 ...mkro usb a pres nej se to nabíjí...nabíječka má konector USB v těle, takže se tím dá nabíjet i jiné zařízení :-)

návštěvník

Dobrý den,

ztratila jsem nabíječku k tabletu. Chtěla bych si koupit do sítě 220V, výstup 5V, 2.5 mm průměr a 10 mm délka. Jedná se o tento typ nabíječky?
Děkuji za odpověď

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den, specifikace originální nabíječky k MyAudio 708DCC+ je tato: TPA-690520V08, input 100-240V, 50/60 Hz, 0.3A, Output 5 V, 2000 mA.

návštěvník

koupili jsme dětem(10 a 13) tablety na vánoce ale už v dubnu přestal jeden nabíjet.Po reklamaci udajně bylo způsobeno vnějším zásahem.Už to se mi nezdálo,ale budiž,může se stát.Po pár dnech to samé udělal i druhy tablet.Při uplatnování reklamace jsme se čirou náhodou potkali asi tři lidé co reklamovali tu samou věc a ani jednomu reklamace nebyla uznána.Takže tablet my audio 708F asi nebude to "pravé ořechové" když úplně náhodou tu samou věc a samý problém reklamuje několik lidí najednou

Profile picture for user Jan Polzer

708F jsem v rukou neměl. S mojí 708DCC+ jsem zatím žádný problém neměl. Nabíjení funguje.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru