Přednáška: Systém Drupal a nejen školní weby

Včera v odpoledních hodinách se v Brně uskutečnila akce pro učitele informatiky z jihomoravských škol zaměřená na seznámení s redakčním systémem Drupal. Měl jsem tu čest být hlavním a jediným přednášejícím, za což ještě jednou děkuji organizátorům ze Střediska služeb školám Brno. Přednáška trvala něco málo přes tři hodiny, probrali jsme úplné základy Drupalu a výhody hotových open source řešení.

Reklama

V průběhu přednášky se však objevily i konkrétnější dotazy, a to jak od lidí, kteří již měli možnost si Drupal vyzkoušet v praxi, tak od budoucích správců drupalovských webů, které jsem, doufám, navnadil. Dotazy se týkaly nejčastějších problémů s implementací Drupalu:

  • nastavení php.ini
  • obrázky a galerie
  • stylování

Všem zúčastněným, ale i ostatním čtenářům Maxiorel.cz přikládám odkazy na zmiňované moduly a nástroje, které při práci s Drupalem využijete, a které zaujaly:

Poslední zmiňovaná kombinace bude také předmětem prvního videa s návodem pro redakční systém Drupal, které se na Maxiorel.cz objeví zřejmě tento pátek.

Protože spoustu zúčastněných zajímaly také informace a adresy webů na slajdech, přikládám celou prezentaci z PowerPointu ke stažení. Své dotazy můžete psát do fóra.

Tagy: 
PřílohaVelikost
Soubor Skolni_weby_a_system_Drupal.pptx161.17 KB

Reklama

Komentáře

Prezentace v pptx je tedy síla...

Á, můj starý známý kritik ze Živě ;-) Na mysli máte obsah nebo formát souboru?

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Zřejmě myslel formát. PPTX ještě není moc zavedený, i když možností prohlížení je více (PowerPoint Viewer 2007, plugin do Office 2003, nakonec i OOorg 3.0 by jednodušší prezentaci neměl zprznit). Jinak PDF by byla lepší volba.

Jinak je prezentace pěkná, graficky povedená, všechny důležité informace jsou uvedeny, není co vytknout.

Přidat komentář