Přednáška: Systém Drupal a nejen školní weby

Včera v odpoledních hodinách se v Brně uskutečnila akce pro učitele informatiky z jihomoravských škol zaměřená na seznámení s redakčním systémem Drupal. Měl jsem tu čest být hlavním a jediným přednášejícím, za což ještě jednou děkuji organizátorům ze Střediska služeb školám Brno. Přednáška trvala něco málo přes tři hodiny, probrali jsme úplné základy Drupalu a výhody hotových open source řešení.

V průběhu přednášky se však objevily i konkrétnější dotazy, a to jak od lidí, kteří již měli možnost si Drupal vyzkoušet v praxi, tak od budoucích správců drupalovských webů, které jsem, doufám, navnadil. Dotazy se týkaly nejčastějších problémů s implementací Drupalu:

  • nastavení php.ini
  • obrázky a galerie
  • stylování

Všem zúčastněným, ale i ostatním čtenářům Maxiorel.cz přikládám odkazy na zmiňované moduly a nástroje, které při práci s Drupalem využijete, a které zaujaly:

Poslední zmiňovaná kombinace bude také předmětem prvního videa s návodem pro redakční systém Drupal, které se na Maxiorel.cz objeví zřejmě tento pátek.

Protože spoustu zúčastněných zajímaly také informace a adresy webů na slajdech, přikládám celou prezentaci z PowerPointu ke stažení. Své dotazy můžete psát do fóra.

Příloha Velikost
Skolni_weby_a_system_Drupal.pptx 161.17 KB
Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Profile picture for user Jan Polzer

Á, můj starý známý kritik ze Živě ;-) Na mysli máte obsah nebo formát souboru?

návštěvník

Zřejmě myslel formát. PPTX ještě není moc zavedený, i když možností prohlížení je více (PowerPoint Viewer 2007, plugin do Office 2003, nakonec i OOorg 3.0 by jednodušší prezentaci neměl zprznit). Jinak PDF by byla lepší volba.

Jinak je prezentace pěkná, graficky povedená, všechny důležité informace jsou uvedeny, není co vytknout.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru