Polaris: statistiky Google Analytics na ploše

Používáte ke sledování návštěvnosti svého webu statistickou službu Google Analytics? Pak by vás mohl příjemně překvapit program, s jehož pomocí se na údaje o návštěvnosti kouknete i bez otevírání webového prohlížeče.

Jakožto online aplikace nabízí Google Analytics přístup k naměřeným údajům přes webový prohlížeč. Ne vždy je to pohodlné, zvlášť pokud se chcete dostat přímo ke konkrétním údajům a nebaví vás neustále se proklikávat úvodní stránkou s výběrem účtů a sledovaných webů.

Jednoduchý program Polaris vám nabídne přístup k nejdůležitějším částem statistik z Google Analytics prostřednictvím běžné aplikace, kterou si spustíte zástupcem na ploše nebo v nabídce Start. Navíc vypadá velmi pěkně.

Polaris vyžaduje ke svému fungování knihovny platformy Adobe Air. Jakmile je máte v počítači nainstalovány, stačí na domovských stránkách Polarisu klepnout na odkaz Install Now, vyčkat, než se aplikace natáhne do počítače a zapnout ikonku na Ploše.

Jak pracovat s programem Polaris?

Polaris toho dovede více, než je možná na první pohled patrné. Po prvním spuštění nastavujete výchozí web, který chcete ze statistik Google Analytics sledovat, a svoje přístupové údaje. Web pak můžete měnit klepnutím na jeho název v pravém horním rohu okna Polarisu - zobrazí vám nabídku všech webů, které v Google Analytics sledujete.

Polaris a statistiky z Google Analytics

Polaris a statistiky z Google Analytics

Samozřejmě nechybí výběr časového období, pro které chcete výsledky z Google Analytics zobrazit. Standardně je nastaven měsíc dozadu.

Výchozím zobrazením statistik o návštěvnosti je nástěnka - dashboard. Zde najdete totéž, co na webu Google Analytics, tedy počet návštěv pro vybrané období, počet zobrazených stránek, počet stránek na jednu návštěvu, průměrný čas, který návštěvníci na webu stráví, a další údaje.

Polaris a přehled návštěv

Polaris a přehled návštěv

Když na slovo Dashboard klepnete, zobrazí se výběr dalších zobrazení. Vedle nástěnky jsou to:

  • Přehled návštěv
  • Překryvná mapa - zkterých států a měst návštěvníci přicházejí
  • Zdroje návštěvnosti
  • Odkazující weby
  • Nejoblíbenější obsah sledovaného webu
  • Klíčová slova
  • Dosažené cíle

Na Polarisu je nejpěknější jeho grafické zpracování. Samozřejmě oceňuji i to, že je to praktický pomocník. Doporučuji vám ho vyzkoušet. Pokud se nechcete probírat všemi detaily, které je vám Google Analytics schopno zobrazit, pak Polaris plně postačí.

Polaris a odkazující weby

Polaris a odkazující weby

Polaris je k dispozici jako freewarová aplikace zdarma. Musíte však počítat se záměrnou časovou prodlevou při přepínání z jednoho účtu na druhý. Pokud obětujete 15 USD za rok, pak toto omezení odstraníte.

V souvislosti s Google Analytics by vás mohlo zajímat i rozšíření webového prohlížeče Firefox s názvem Fire Analytics, které rovněž umožňuje přístup ke statistikám bez návštěvy webu. Bohužel v o poznání méně pěkné podobě.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru