Fire Analytics: zobrazte návštěvnost stránek ve Firefoxu

Používáte ke sledování návštěvnosti svého webu službu Google Analytics? Toto bezplatné sledování návštěvnosti webu od Google poskytuje velmi podrobné informace o vašich návštěvnících i o webu samotném. Pro mě má jednu nevýhodu - při přístupu přes webový prohlížeč Firefox musím neustále zadávat heslo, přestože by si jej prohlížeč měl pamatovat. U ostatních Google služeb to přitom funguje. Řešením je zapomenout na každodenní přístup přes webové rozhraní a nainstalovat rozšíření Fire Analytics.

Co vám Fire Analytics nabídne? Kromě toho, že nebudete muset přistupovat ke Google Analytics přes webové rozhraní a zadávat heslo, je to především mnohem rychlejší zobrazení potřebných informací. Statistiku návštěvnosti totiž uvidíte ve formě tabulky v okně Firefoxu a nebudete čekat na načtení žádné webové stránky.

Fire Analytics najdete na adrese addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/5522. K jeho stažení je nutná registrace na Mozilla.org, ta však kromě ztráty několika minut času nic nestojí. Fire Analytics byl nedávno aktualizován, aby fungoval i s Firefoxem řady 3, na což určitě řada jeho uživatelů provozujících weby čekala.

Návštěvnost stránek ve Fire Analytics

Po instalaci rozšíření a restartu Firefoxu si můžete Fire Analytics zobrazit pomocí programové nabídky Nástroje|Fire Analytics. V okně, které se zobrazí, se přepněte na záložku Preferences a zadejte své přístupové údaje ke Google Analytics.

Fire Analytics: zobrazte návštěvnost stránek ve Firefoxu

Nyní se přepněte zpět na záložku Report. Zde ve formě tabulky uvidíte několik údajů, které pro vás Google Analytics sleduje. Nejprve si v nabídce Account vyberte svůj účet, jestliže jich používáte několik a například sledujete i údaje z cizích webů. V nabídce Profile si pak vyberte web, jehož statistiku návštěvnosti chcete zobrazit.

Zadejte datum Od a Do. V nabídce Report zvolte některou sadu údajů a klepněte na tlačítko Show. Výsledek se zobrazí v tabulce.

Fire Analytics: zobrazte návštěvnost stránek ve Firefoxu

Aktuální verze Fire Analytics dovede z Google Analytics vyzobat tato data (uspořádáno stejně jako v nabídce Report):

  • Země, ze kterých návštěvníci přišli
  • Použité operační systémy a prohlížeče
  • Jazyky
  • Stránky, ze kterých byli návštěvníci odkázáni na váš web
  • Klíčová slova, která návštěvníci zadali do vyhledávačů
  • Nejnavštěvovanější stránky
  • Údaje o nových a vracejících se návštěvnících

Díky Fire Analytics a přehlednému zobrazení v tabulce možná uvidíte informace, kterých jste si ve webovém rozhraní Google Analytics ještě nevšimli. Zkuste například porovnat, ze kterých zdrojů pak návštěvníci vydrží na webu nejdéle a kolik si prohlédnou stránek.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Velmi užitečný tip. Vůbec by nevadilo, kdyby bylo takovýchto tipů pro Firefox více.

návštěvník

Výborný tip, až na to, že mi nefunguje. :) Lépe řečeno funguje, ale jen pro jeden web. U dalších, když je vyberu ze záložky, naskočí známá chyba 404 Page not found.
Škoda.
Nevíte přátelé, čím by to mohlo být?
Vám to normálně jde?

Profile picture for user Jan Polzer

Funguje mi to pro všechny weby, ale jen u výchozího profilu. Při změně konta to bohužel hlásí tu stejnou chybu.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru