Plottr.io: měření vzdáleností na mapě nejen pro cyklisty a běžce

Dnes je moderní sportovat ověšeni různými senzory a chytrými zařízeními, které sledují mimo jiné i vaši trasu. Chcete-li si ji ale naplánovat dopředu, možná vás zaujme jednoduchá webová aplikace Plottr.io.
reklama

Krátkým článkem na víkend bych chtěl udělat radost sportovcům i příležitostným výletníkům. Měření vzdálenosti na mapě je docela poptávaná funkce. Sám ji využívám, když plánuju nějaké výlety na kole i pěšky po polních cestách a lesích. A to nejsem žádný velký sportovec.

Občas proto využívám měření na Mapy.cz od Seznamu. Na googlovských mapách jsem podobnou funkci nenašel, tam jen změříte vzdálenost z A do B. Ale ne ručně naklikanou trasu. Výhodou Mapy.cz je také možnost měřit délku trasy na řece, což ocení vodáci. Stačí rozkliknout menu Nástroje a můžete měřit.

Mapy.cz po přepnutí do režimu Plánování pak dovedou trasu mezi dvěma body vykreslit po skutečné silnici nebo řece a zobrazit tak vzdálenost zcela přesně. Je tam ale znát určitá prodleva a navíc to prostě není zcela ručně naklikaná trasa z několika bodů.

Pokud potřebujete přesnější měření využívající silnice a cesty, mrkněte na web Plottr.io. Jedná se o webovou aplikaci tvořenou mapou a panelem pro zadání adresy, spuštění měření a zobrazení výškového profilu naklikané trasy.

Jak měřit vzdálenost na mapě v Plottr.io

Po otevření mapy klepněte na tlačítko Map Options a přepněte se mezi režimy běhání, cyklistiky a zcela ručního měření. V rozbalovací nabídce je na výběr mezi klasickou mapou, fotomapou a několika dalšími.

Začněte tím, že zadáte adresu místa, odkud vyrazíte. Vyhledávací pole nabízí dokončování adresy, bohužel má přehozeno číslo popisné a orientační jinak, než u nás běžně používáme (dodnes nevím, které je které). Mapu lze samozřejmě nazoomovat i ručně.

Klepněte na zelené tlačítko Start editing a poté už klikáním do mapy plánujte trasu své vycházky nebo vyjížďky. Křivka trasy se sama přizpůsobí skutečným cestám.

V průběhu měření pak Plottr.io dopočítává výškový profil naplánované trasy. Vidíte jej na grafu hned pod ukazatelem vzdálenosti.

Plottr.io - měření vzdálenosti na mapě

Použijete-li tlačítko Retrace to Start, pak vám Plottr.io ještě dokreslí zpáteční trasu po stejné křivce, takže uvidíte celkovou délku i s cestou zpět.

Plottr.io - měření vzdálenosti na mapě

A to je vše. Plottr.io je skutečně jen jednoduchý nástroj pro měření vzdáleností na mapě a nic moc dalšího neumí. To však nebylo účelem. Pomůcku bez reklam má na svědomí kanadský vývojář Alex Urquhart, který se specializuje právě na různé mapové aplikace. Toto pojal dle příspěvku na svém blogu jako cvičení na framework Vue.

Tagy
Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

návštěvník

a nefunguje vyskovy profil

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

Co píší na Interval.cz
@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru