Jak změřit délku trasy a výměr oblasti na Mapách Google

V dnešním krátkém návodu se podíváme na zajímavý doplněk pro online mapy od Google. Zajisté jste někdy potřebovali změřit vzdálenost na mapě nebo výměr určité oblasti. Google nic takového standardně nenabízí, to však neznamená, že by neexistovalo řešení.

Reklama

Mapy.cz, které nabízí svým uživatelům Seznam.cz nabízejí funkci pro měření vzdálenosti. Stačí klepnout na tlačítko Měření v pravé části okna této webové aplikace a pak už jen klikat na místa na mapě, kudy vede trasa, jejíž délku chcete změřit.

Když se podíváte na Mapy Google, zjistíte, že se tam žádná podobná funkce neobjevuje. Protože jsem se nedávno vrátil ze zahraničí a chtěl jsem si ze zajímavosti změřit délku jedné trasy, hledal jsem řešení, které mi to na Mapách Google umožní. A našel.

Area and Distance Calculator - měření délky trasy

Řešení, jak na online Mapách Google změřit délku trasy, vyžaduje instalaci jednoduchého doplňku. Podobně, jako rozšiřujete funkce Gmailu, můžete doplňovat užitečné nástroje také do Google Maps. V tomto případě si doinstalujte jednoduchý doplněk s názvem Area and Distance Calculator. Na stránce doplňku klepněte na tlačítko Přidat do map.

Mapy Google

Mapy Google

Nyní si zobrazte Mapy Google, najděte si oblast s trasou, jejíž délku chcete změřit a klepněte na Moje mapy. Kromě dalších položek byste zde měli vidět odkaz Area and Distance Calculator - klepněte na něj. Zobrazí se vám panel měřicího doplňku a tlačítka pro měření vzdálenosti a výměry. Které slouží k čemu, jistě poznáte podle jejich symbolu.

Měření vzdálenosti na mapách Google

Měření vzdálenosti na mapách Google

Po stisku příslušného tlačítka zbývá na mapě klepáním označit požadovanou trasu nebo oblast. Líbí se mi, že po návratu do výchozího bodu můžete na tento bod přímo kliknout. Není třeba se nějak složitě trefovat do výchozí oblasti. Naměřený údaj o délce trasy nebo o výměře oblasti uvidíte v levém bočním panelu.

Máte další tipy na zajímavé doplňky a využití Map Google? Pak se o ně podělte v komentářích.

Tagy: 

Reklama

Komentáře

Vzdit existuje celu dobu co gmaps znam Distance Measurement Tool primo od Googlu ( http://googlesystem.blogspot.com/2007/09/measuring-distances-in-google-m... )

Přidat komentář