Jak změřit délku trasy a výměr oblasti na Mapách Google

V dnešním krátkém návodu se podíváme na zajímavý doplněk pro online mapy od Google. Zajisté jste někdy potřebovali změřit vzdálenost na mapě nebo výměr určité oblasti. Google nic takového standardně nenabízí, to však neznamená, že by neexistovalo řešení.

Mapy.cz, které nabízí svým uživatelům Seznam.cz nabízejí funkci pro měření vzdálenosti. Stačí klepnout na tlačítko Měření v pravé části okna této webové aplikace a pak už jen klikat na místa na mapě, kudy vede trasa, jejíž délku chcete změřit.

Když se podíváte na Mapy Google, zjistíte, že se tam žádná podobná funkce neobjevuje. Protože jsem se nedávno vrátil ze zahraničí a chtěl jsem si ze zajímavosti změřit délku jedné trasy, hledal jsem řešení, které mi to na Mapách Google umožní. A našel.

Area and Distance Calculator - měření délky trasy

Řešení, jak na online Mapách Google změřit délku trasy, vyžaduje instalaci jednoduchého doplňku. Podobně, jako rozšiřujete funkce Gmailu, můžete doplňovat užitečné nástroje také do Google Maps. V tomto případě si doinstalujte jednoduchý doplněk s názvem Area and Distance Calculator. Na stránce doplňku klepněte na tlačítko Přidat do map.

Mapy Google

Mapy Google

Nyní si zobrazte Mapy Google, najděte si oblast s trasou, jejíž délku chcete změřit a klepněte na Moje mapy. Kromě dalších položek byste zde měli vidět odkaz Area and Distance Calculator - klepněte na něj. Zobrazí se vám panel měřicího doplňku a tlačítka pro měření vzdálenosti a výměry. Které slouží k čemu, jistě poznáte podle jejich symbolu.

Měření vzdálenosti na mapách Google

Měření vzdálenosti na mapách Google

Po stisku příslušného tlačítka zbývá na mapě klepáním označit požadovanou trasu nebo oblast. Líbí se mi, že po návratu do výchozího bodu můžete na tento bod přímo kliknout. Není třeba se nějak složitě trefovat do výchozí oblasti. Naměřený údaj o délce trasy nebo o výměře oblasti uvidíte v levém bočním panelu.

Máte další tipy na zajímavé doplňky a využití Map Google? Pak se o ně podělte v komentářích.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru