Můj výběr programů pro tablety s Androidem pro rok 2015

Během uplynulého roku jsem posbíral celou řadu programů, které se vystřídaly na mých dvou tabletech s Androidem. Některé vydržely delší dobu, jiné jsem odstranil po pár dnech. V tomto článku bych zejména méně zkušeným rád poradil několik programů, které sám používám na tabletu MyAudio 708DCC+ a Acer Iconia Tab 8.

Hned na začátek musím upozornit, že na tabletech s Androidem nehraju žádné hry. Respektive, nehraju hry ani na iPadu, jedinou čestnou výjimkou potvrzující pravidlo je Forge Of Empires. Většina programů, které používám na tabletech s Androidem, je závislá na internetu. Nemám sice mobilní připojení, ale tablety využívám jenom na místech s pokrytím Wi-Fi.

Kancelář

Vzhledem k tomu, že na mých tabletech zatím není možné nainstalovat Microsoft Office pro Android, byť je možné o ni již zažádat, nemám tu žádný typický kancelářský software pro tvorbu dokumentů a tabulek. Delší texty píšu v počítači nebo na iPadu s externí klávesnicí. Na Aceru je několik předinstalovaných kancelářských programů jako abDocs, ale přiznám se, že jsem je asi ještě nespustil.

Často však používám Evernote a OneNote. Nemohu se rozhodnout, který z těchto programů pro sběr poznámek, tvorbu úkolníčků a zapisování poznámek na cestě mi vyhovuje více, takže zatím mi v tabletech zůstávají oba. Na dlouhodobější úkoly ale stejně používám Wunderlist.

Nástroje

Pro správu souborů v Androidu používám už roky ASTRO File Manager, ale po pravdě si dnes nevzpomínám, kdy jsem jej spustil naposledy. Mám i androidí Total Commander. Čím méně se člověk v systému šťourá a více jej používá jako běžný uživatel, tím má menší potřebu používat tyto programy.

Naproti tomu docela intenzivně používám cloudová úložiště. Nejčastěji asi Dropbox, hned v závěsu s OneDrive od Microsoftu. Do trojky cloudových úložišť ještě přidávám Google Drive (Disk), kde mám různé dokumenty a mohu si je tak snadno prohlížet i na cestě. Fotografie synchronizuji pomocí Dropboxu.

Do kategorie Utilit nebo česky Nástrojů bych zařadil ještě povedený prográmek Greenify sloužící k optimalizaci spotřeby energie a prodloužení výdrže baterie.

Zmínit musím i hračku v podobě PowerUp, ovládací aplikace pro letadélko řízené mobilním telefonem nebo právě tabletem.

Internet

V tabletu MyAudio používám výchozí webový prohlížeč v Androidu, na modernějším Aceru je to již Chrome. Poštu čtu ve výchozí aplikaci pro Gmail. Na komunikaci používám Hangouts a Skype, respektive Facebookovou aplikaci pro zprávy i pro Facebook samotný. Aplikaci pro Google+ sice na tabletu mám rovněž, ale nespouštím ji. Častěji koukám pomocí výchozí aplikace na YouTube. Nikoli však na filmy, ale spíše na různé tutoriály, kterými si krátím volnou chvíli a snažím se něco přiučit.

Fotky a video

Na tabletech s Androidem fotky moc neupravuji, takže jen několik malých tipů na programy. K prohlížení fotek mi stačí výchozí Galerie a aplikace Fotky, která zobrazuje snímky uložené u Google z desktopového správce fotek Picasa. Pro menší úpravy využívám androidovou verzi Zoner Photo Studio.

Na iPadu se mi líbí program Adobe Voice umožňující pohodlně posbírat fotky a videa a udělat z nich nový film doplněný komentářem a podkresovou hudbou. Pro Android jsem objevil něco podobného, stejně snadno ovladatelného v podobě aplikace Magisto.

Počasí a doprava

Dopravní informace sleduji spíše jen na počítači, stejně tak informace o dopravě v podobě desktopové verze stránek IDOS. Pro informace o počasí se obracím na aplikace AccuWeather a YoWindow.

A co telefon?

Android mám i v telefonu, momentálně jsem už několik měsíců navýsost spokojen s Samsung Galaxy S5 Mini. Jen ten krokoměr jsem vypnul, nepotřebuji, aby mi telefon při práci pískal, že jsem už několik dnů nevytáhl paty z domu. Sbírku aplikací zde mám podobnou, jako v tabletech. Ve větší míře tu využívám Dropbox, protože telefonem fotím na cestách. Pro komunikaci a sociální sítě tu mám především Facebook, oproti tabletu také Twitter a LinkedIn. Hangouts naproti tomu nemám na telefonu příliš v lásce, docela ruší od práce a nevím, jak jej vypnout.

Pro nouzové zásahy na serveru mám po ruce ConnectBot umožňující SSH připojení z mobilu. Dostupné bezdrátové sítě mi pomáhá objevit WiFi Analyzer, zálohu SMS řeší SMS Backup, který je kopíruje do Gmailu, na kolo vyrážím s aplikací Sports Tracker.

Jaké programy v telefonu a na tabletu používáte vy? Liší se to mezi zařízeními? Napište do komentářů.

Desktop?

Pokud vás zajímá, jaké programy používám v počítači, koukněte na článek Softwarová inventura 2014: nové programovací IDE a zahozené synchronizátory s cloudem na webu Maxiorel.cz.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru