YoWindow: povedená předpověď počasí nejen pro Android

Tablety s Androidem často přicházejí s předinstalovanou předpovědí počasí v podobě nějakého widgetu na ploše. To ale neznamená, že neexistují lepší programy. Koukněte na povedenou předpověď v podobě aplikace YoWindow.
reklama

Přestože nejsem každodenní recenzent tabletů a telefonů s Androidem, prošla mi jich rukama už pěkná řada. Na většině z nich byly předinstalovány nějaké widgety pro plochu s předpovědí počasí. Nejčastěji od AccuWeather.com.

Když se však kouknete na Google Play, najdete tam programů pro předpověď počasí mnohem více. Nedávno mě zaujal zajímavý prográmek nabízející informace o počasí v netradičním řešení s animovanou krajinou znázorňující daný stav počasí v určitou denní dobu.

Aplikace se jmenuje YoWindow a sami tvůrci ji označují jako novou generaci meteorologických aplikací. Existuje ve dvou verzích, zdarma dostupná obsahuje nenápadnou reklamu. Nainstalovat si je můžete vyhledáním v Google Play nebo po klepnutí na odkaz na domovském webu cs.yowindow.com.

Jaká je předpověď počasí v YoWindow?

Po spuštění vám YoWindow zobrazí kreslený obrázek krajiny s aktuálním počasím. Klepnutím na displej je možné ukrýt nebo naopak znovu zobrazit podrobnější informace. Tažením ze strany na stranu kdekoli na displeji posouváte ukazatel v horní části a můžete se tak podívat, jak bude za pár hodin nebo v dalších dnech. Mezi dny je lepší se přepnout klepnutím do naznačeného kalendáře.

YoWindow

YoWindow na animované obrazovce znázorňuje sluneční svit, měsíc, déšť a zřejmě i sníh (zatím jsem neměl možnost vyzkoušet). S ovládáním vás seznámí průvodce po prvním spuštění. Samozřejmostí je automatická detekce polohy. Pokud chcete předpověď počasí pro jinou oblast, klepněte na název místa v horní části obrazovky a následně stiskněte tlačítko se zeleným +.

Program existuje i ve variantách pro iOS (iPhone, iPad) a pro Windows nebo OS X jako spořič obrazovky. Na tabletu MyAudio 708DCC+ se mi jej bohužel nepodařilo rozběhat, zřejmě kvůli malému rozlišení displeje. Na jiném však běží bez problému, stejně tak v telefonu.

Tagy
Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

Co píší na Interval.cz
@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru