Mobilní hry a Česko. Jsou kamarádi?

Možná to není až takové překvapení – vždyť i na poli PC her je Česká republika, hlavně vzhledem ke své (ne)velikosti poměrně úspěšná, tedy hlavně historicky. Hidden & Dangerous, Mafia, Operation Flashpoint a další jedinečné hry dnes sice stěží hledají nástupce, ale „Bohemka“ se pořád snaží, SCS Software boduje se svými simulátory a Warhorse studios pomalu, ale jistě kutí svého Skyrim-killera.

Podobný dopad mohou mít ale i české výtvory pro mobilní telefony a tablety. Nejde přitom o nějakou možnost do budoucna, ale realitu dnešních dnů.

Madfinger Games

Madfinger Games jsou pojmem, jejich hry jsou nejenom skvěle hodnocené, ale i hodně stahované a kupované, ať už na Androidu, nebo iPadech a iPhonech.

Dead Trigger

Dead Trigger je čistokrevnou zombie FPS řežbou, která ve své době ochromila grafickým zpracováním. Ani dnes nevypadá většina her lépe, ale top tituly už jsou někde jinde. A to nejen graficky.

 Dead Trigger

Dead Trigger 2

Pokud chcete vidět mobilní hru, která je natřískaná efekty a detaily, sáhněte po druhém dílu legendy Dead Trigger. I tento díl má nepřekonatelnou grafiku. Navíc se skvěle hraje, všechny problémy původního dílu jsou vyřešeny, a máte-li třeba nějaký šikovný ovladač s analogy, užijete si hru jako kteroukoliv AAA FPS na konzoli.

Více o Dead Trigger 2 hledejte ZDE

 Dead Trigger 2

Samurai

Série Samurai ukazuje, že Madfinger Games nejsou studiem jedné povedené hry. V příběhu smrtonosného vládce katany bude spousta krve a mrtvých nepřátel a vy budete na scény pohlížet z vrchu, abyste měli tu spoušť hezky na očích.

 Samurai

Dead Effect

Ačkoliv není vydavatel hry, studio Bulkypix, z České republiky, ve skutečnosti ji české ruce vytvořily. Na to že jich prý nebylo moc, jen kolem desítky, tak se činily. Hra vypadá jako vesmírný klon prvního Dead Trigger, a zatímco na dvojku se dívá z uctivé vzdálenosti, stále jde o skvělý výsledek a naprostou nutnost pro každého fandu mozkuchtivých nemrtvých.

Více o Dead Effect hledejte ZDE

Dead Effect 

Alda Games

Studio Alda Games je nováčkem, který chystá právě v prosinci vydat svou druhou hru. Jejich prvotina, logická Zachraň Šneka vám dá na starost život hlemýžďů, kteří se musejí schovat před nejrůznějšími nástrahami nebezpečného světa, jmenovitě před šutry a ostrým slunečním svitem. Hře dominuje jednoduchá hratelnost a krásná kreslená grafika.

Více o Zachraň Šneka hledejte ZDE

 Zachraň Šneka

Druhou hrou, která někdy v těchto dnech vyjde pro iOS, je Sýrový svět. V něm jde studio dál a hráčům dává k dispozici 35 levelů protkaných logickými hádankami, aniž by utrpěla kvalita zpracování. Velký skok kupředu doznala, u Šneka takřka neexistující, zvuková stránka hry. Na příští rok pak tvůrci hlásí další o mnoho větší projekt, takže se ho určitě vyplatí sledovat.

Více o Sýrovém světě hledejte ZDE

 Sýrový svět

Hexage

Studio Hexage má na svědomí spoustu her pro mobilní telefony a tablety. Za všechny zmiňme hlavně Radiant Defense, což je klasická tower defense v opravdu zářivých barvách. Podobně zajímavý titul je Everlands, tahová hra na hexovém poli, ve kterém musíte ovládat hodná zvířátka, abyste zachránili ta, která jsou pod vlivem zlé síly.

Více o Hexage hledejte ZDE

 Hexage

Craneballs

Craneballs mají na svědomí hlavně sérii Overkill, která má zcela výjimečný gameplay. Jde totiž o FPS, ve které nemáte na starosti pohyb, ale pouze střelbu. To je na mobilních zařízeních ideální a hra je díky tomu velmi chytlavá. Navíc skvěle vypadá a co se týče výběru zbraní a jejich modifikovatelnosti, jen těžko najdete lépe propracovanou mobilní hru.

Více o Overkill 2 hledejte ZDE

 Craneballs

Tito šikovní vývojáři mají na svědomí i takovou 3D variaci na Angry Birds pod vodou, Fish Heroes, ve které bojují rybky proti zlotřilým žralokům.

Bohemia Interactive

Teď se přesuneme o úroveň výš, k vývojářům z Bohemky, kteří jsou zvyklí na AAA tituly pro PC. Jenže kdo není na iPadu, jakoby nebyl, takže i oni vytvořili svou tabletovou hru, která zároveň funguje i jako promo jejich hlavní značky ARMA. Arma tactics ale není válečnou FPS, ale tahovou strategií, která je však po všech stránkách profesionálním a velmi hratelným titulem, který snad jen na potřeby a možnosti tabletů přináší až moc komplexní hratelnost, ostatně to je hlavní silou i neduhem zároveň u všech her od Bohemia Interactive.

Více o Arma tactics hledejte ZDE

Arma tactics 

Samozřejmě, v tomto článku chybí spousta českých vývojářských studií a ještě více her, ale přibližnou představu už máte – nemáme se rozhodně za co stydět a i v budoucnu u nás budou vznikat hity, kterými žijí hráči na mobilních platformách po celém světě.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru