Legrační obrázky a fotografie pro každého

Chtěli jste někdy změnit vzhled něčího obličeje na fotografii? Jestliže žádáte víc, než jen pouhou změnu barevných složek a jednoduchou retuš, možná si myslíte, že se bez grafického editoru typu Adobe Photoshop neobejdete. Avšak existuje speciální prográmek, který ze zamračeného bručouna na fotografii udělá usměvavého sympaťáka, a to navíc po jediném vašem klepnutí myší.

Tento prográmek se jmenuje FaceFilter Studio. Já se budu věnovat jeho odlehčenější variantě FaceFilter Xpress, kterou již vrzy najdete zadarmo v časopisu Computer. Úprava fotografie v tomto programu se skládá ze čtyř kroků. Prvním z nich je nahrání snímku do programu, výběr oblasti s obličejem, změna barevného vyvážení a případná rotace označené oblasti.

FaceFilter
 
Slečna je připravena

Označení partií obličeje

Ve druhé fázi musíte programu ukázat konkrétní místa obličeje na zpracovávané fotografii. Pomocí čtveřice bodů označíte okraje očí a koutky úst. Poté program doplní několik dalších bodů pro označení rtů a obočí. Podle potřeby tyto body přetáhnete na správné místo na fotografii.

FaceFilter
 
Označení partií obličeje je velmi důležité

Změna výrazu fotografovaného

Nyní si můžete s obrázkem začít hrát. FaceFilter nabízí několik „šablon“, podle kterých automaticky změní výraz osoby na fotografii. Stačí klepnout na některou z nabízených podob a ihned uvidíte výsledek. Pomocí táhla lze měnit sílu důrazu na změnu obličeje.

FaceFilter

Fotografii po změně lze zvětšit také přes celou plochu, abyste si ji lépe prohlédli

FaceFilter

Pro rychlejší představu je možné všechny šablony překreslit použitým snímkem

Legrační obrázky

Pokud se v režimu úprav obličeje přepnete na položku Fun, získáte šablony pro poněkud zábavnější změny. Vedle předchozích tradičních výrazů zde dostanete na výběr zlé pohledy i skutečně nereálné (ale možná zábavné) deformace obličeje.

FaceFilter

Pohrajte si s nastavením síly výrazu tak, aby obrázek byl co nejrealističtější

Výsledné úpravy můžete opět uložit, případně zkopírovat do schránky a okamžitě je tak použít v nějakém jiném programu. FaceFilter Studio nabízí některé další úpravy, jako odstraňování červených očí, tónování pleti a odstraňování nečistot pokožky.

Po zkušenostech doporučuji nahrávat obrázky lidí bez brýlí, program přeci jen není dokonalý, a tak zároveň se změnami obličeje deformuje i obroučky brýlí a výsledek vypadá nepřirozeně.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Když si v tom upravím a vylepším svou fotku, zůstanu s tak pěkným kukučem i v reálu???

Profile picture for user Jan Polzer

Je k tomu potřeba vyšší verze programu. Pro dosažení nejlepšího efektu pro reálný život doporučuji použití vzhledu koala nebo alien.

-- Jan Polzer, Maxiorel.cz
software, poradenství, weby

návštěvník

A kde se dá stáhnout koala nebo alien aby mě pak za toho koalu nehnali ochranáři zvířat???

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru