Jak vytvořit panoramatické fotografie online a rovnou sdílet

Vrátili jste se z výletu, pořídili jste několik snímků pro spojení do panoramatické fotografie a chtěli byste je spojit do jedné širokoúhlé fotky? Bez nutnosti spouštět editor fotek nebo speciální program? Stačí vám webový prohlížeč a stránka, na které můžete vytvořená panoramata rovnou sdílet s ostatními.

Jak pro Windows, tak pro OS X existuje řada programů určených pro tvorbu panoramatických fotografií. Já osobně používám k tomu určený nástroj v Zoner Photo Studio nebo specializovaný prográmek Microsoft ICE. Ten je navíc úplně zadarmo.

Stejně tak můžete vyžít funkci Photomerge ve Photoshopu a do panoramatické fotografie spojit snímky v tomto editoru. Příslušnou funkci najdete v nabídce File > Automate > Photomerge. Kupodivu, v nejnovějším Adobe Photoshop CS6 mi tato funkce přišla méně přesná v zarovnávání snímků pořízených bez stativu, na rozdíl od Zoner Photo Studia, kde to bylo úplně bez problému a mnohem rychleji.

Každopádně pokud nechcete pouštět žádný program a v něm panoramatické foto z jednotlivých obrázků poskládat, můžete tak učinit přímo ve webovém prohlížeči.

Tvorba panoramatické fotografie online

Koukněte na webovou stránku www.dermandar.com/create. Kliknutím na jedno z tlačítek si vyberte, zda chcete vytvořit 360stupňové panorama, nebo zda chcete jen klasický širokoúhlý obrázek. Následně vyberte fotografie, ze kterých se panorama poskládá.

Panoramatické fotografie online

Vyčkejte, než program zvolené obrázky do panoramatické fotografie spojí. Nic se zatím nikam nenahrává, aplikace je ve Flashi a pracuje se soubory na disku. Výsledné panorama však není co do velikosti shodné se zdrojovými snímky, dochází zde k určité kompresi.

Hotové panorama můžete uložit na disk nebo tlačítkem Upload nahrát na web a sdílet je s ostatními uživateli. Druhou možnost doporučuji zejména v případě, kdy jste si vytvořili 360stupňové panorama.

Panoramatické fotografie online

Chcete-li se podívat na panoramatické fotografie ostatních uživatelů, klikněte v záhlaví webu na odkaz World Map. Uvidíte mapu z Google s doplněnými špendlíky pro místa, kde bylo nějaké panorama pořízeno. V České republice najdete hned několik uživatelů, kteří se se svými panoramatickými snímky podělili.

Panoramatické fotografie online

Tvůrci webu dermandar.com nabízejí rovněž aplikaci pro iOS, která vám dovede panoramatické fotografie vytvořit a nahrát na web. Tato mobilní aplikace je už placená, pořídíte si ji za necelé dva dolary.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru