Jak synchronizovat záložky v Google Chrome online?

Nejnovější vývojová verze webového prohlížeče Google Chrome umožňuje synchronizaci záložek oproti vašemu účtu u Google a jejich následné načtení do prohlížeče v jakémkoli jiném počítači. Odkazy na vaše oblíbené stránky tak budete mít neustále aktuální.

Reklama

Jak jsme již dříve informovali, Google nabídne funkci umožňující synchronizaci záložek v podobném duchu, jako jste na ni byli zvyklí, pokud jste používali rozšíření pro Firefox známé pod názvem Google Browser Sync. To však Google přestal dále podporovat, uživatelé Firefoxu mohou vyzkoušet rozšíření Foxmarks.

Zpět ke Google Chrome. Pokud máte nejnovější vývojovou verzi tohoto prohlížeče (viz návod, jak ji získat), můžete pomocí úpravy parametrů při spuštění aktivovat funkci sloužící k synchronizaci vašich záložek. Standardně je totiž vypnuta - není to zatím doladěná věc a v českém Chrome si všimnete, že funkce je zatím bez lokalizace.

Synchronizace záložek v Google Chrome

  • Přetáhněte si na plochu zástupce pro spuštění Google Chrome
  • Klepněte na něj pravým tlačítkem myši, zvolte Vlastnosti a do řádku Cíl doplňte  –enable-sync
  • Spusťte Google Chrome

Google Chrome

Google Chrome

V prohlížeči nyní pod tlačítkem s klíčem najdete funkci Sync my bookmarks. Na vyžádání se přihlaste se svými údaji k účtu u Google.

Google Chrome

Google Chrome

Google Chrome vás bude informovat o synchronizaci záložek prostřednictvím zeleného informačního panelu na prázdné kartě - pod náhledy webů.

Google Chrome

Google Chrome

Všimněte si, že záložky jsou ukládány v online aplikaci Google Docs. Tam je najdete pod položkou Moje složky|Google Chrome. Když spustíte synchronizaci na jiném počítači, měli byste tyto záložky dostat i do dalšího prohlížeče. To je z návodu vše.

Google Chrome

Google Chrome

Příprava na Google Drive?

Jak informuje blog Google Operating System, je synchronizace záložek na úložiště Google Docs opět dalším důkazem toho, že se správce souborů v online kanceláři brzy změní na obecné úložiště čehokoli prozatímně označované jako Google Drive. Zajímavá je také informace, že DLL knihovna starající se o synchronizaci záložek odkazuje na GDrive, což by mohlo znamenat právě přípravu na Google Drive.

Reklama

Komentáře

Zkoušel jsem, nepochodil jsem. Je možné, že tuto funkci již zase odstranili?

Píšu, že musíte aktualizovat na nejnovější vývojovou verzi. Čili musíte mít čtverkovou řadu. V článku je odkaz na návod, jak se k ní dostat.

A určitě to funguje, screenshoty jsem típal ráno :-)

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Zkoušel jsem synchronizovat záložky (přihlásit se) ke svému účtu GMAIL ve vlastní doméně bonczek.cz, ale zde to nefunguje.

Dobry den,

jak se prosim jmenuje doplnek ktery mate na prvnim obrazku kde je speeddial, nebo nova verze chrome speeddial podporuje nativne pri nejakame nastani? Dekuji za odpoved..

Dobrý den, to je přímo v Chrome, žádný doplněk jsem pro tuto funkci neinstaloval.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

A co to je? To jsou nenastevovanejsi stranky? Protoze ja tam mam jen instalane aplikace..

V aktuální verzi tam mám aplikace, nejnavštěvovanější stránky a nedávno zavřené stránky. Každou položku lze kliknutím sbalit/rozbalit, přičemž ty ostatní se zavřou.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Táto funkce byla v Google docs zrušena a zatím nebyla ničím nahrazena

Přidat komentář