Jak připojit USB flash k tabletu s Androidem

Na stránce s často kladenými dotazy k tabletům MyAudio dostávám hodně otázek týkajících se toho, jak připojit úložné zařízení přes USB port k tabletu. Prý se vám neukáže žádná informace o připojeném úložišti, jako se tomu děje v počítači. To ovšem neznamená, že něco nefunguje, jak má.

Reklama

Minimálně na mém tabletu MyAudio 708DCC+ se po připojení USB flash disku skutečně žádná informace o nově rozpoznaném zařízení neukáže. USB disk je přesto z tabletu dostupný, a to jak pro výchozí aplikace v mobilním operačním systému Android, tak pro doplňkové programy nainstalované přes Google Play.

Jak zobrazit obsah flash disku na tabletu MyAudio

Na tabletech s Androidem najdete po zobrazení všech programů (tlačítko s tečkami v horním rohu úvodní obrazovky) aplikaci Explorer. Ta představuje jednoduchého správce souborů umožňujícího prohlížet obsah vnitřní paměti i připojených disků na USB portu.

  Explorer v Androidu

Hned po spuštění aplikace zobrazí přehled připojených úložných prostorů. Flash disk je zde reprezentován položkou USB. Stačí na ni klepnout a hned se načte obsah flashky. Pak můžete pomocí tlačítek v horní liště nebo po chvíli držení na nějaké složce či souboru a zobrazení kontextové nabídky manipulovat s obsahem úložiště.

Total Commander – lepší volba než je výchozí správce souborů v Androidu

Ve Windows na počítači jsem si oblíbil dnes již téměř legendárního správce souborů Total Commander. Najdete jej i v Google Play. Jeho výhodou je i v případě verze pro Android dvoupanelové zobrazení náhledu na obsah vybrané složky nebo úložiště.

Ve výchozím zobrazení uvidíte v panelu všechna připojená zařízení a výběr hlavních složek ve svém tabletu. Stačí na nějakou klepnout a dostanete se do ní, klepnutím na šipku na začátku výpisu zase vyjedete ven, o úroveň výše. K manipulaci s označenými položkami slouží tlačítka ve spodní liště.

Total Commander pro Android

Doporučuji vyzkoušet, Total Commander pro Android je zdarma a budete tak moci na svém tabletu MyAudio lépe a pohodlněji pracovat se soubory. I obyčejné zkopírování fotek bude snazší.

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář