Jak převést Google Gadgets do Windows Vista Sidebar?

Ještě před vydáním Windows Vista tu byl Google a jeho zásobárna nejrůznějších miniaplikací, gadgetů. Ty si můžete umístit jednoduše na svou webovou stránku pomocí vygenerovaného kódu. Pak přišel Microsoft s novým operačním systémem a chytré hlavičky začaly přemýšlet, jak by se postranní panel ve Windows Vista dal pro Google Gadgets využít. Výsledkem je řešení v podobě programu Amnesty Generator, který dovede googlovské miniaplikace zkonvertovat pro Vistu. 

Amnesty Generator je jednoduchý prográmek, jehož použití je tak snadné, že si s ním poradí zřejmě každý, kdo je schopen standardním způsobem přidávat a odebírat miniaplikace z Vista Sidebaru. Stačí vložit kód gadgetu, stisknout tlačítko a nová miniaplikace je přidána do seznamu ve Windows Vista.

Jak to tedy probíhá v praxi? Na internetu si najdete zásobárnu Google Gadgets. Pokud nevíte jak, stačí si ji (nebo některou z desítek dalších) zvolit v rozbalovací nabídce, kterou Amnesty Generator nabízí jako první krok. Kliknete na tlačítko Open Site in Browser, čímž se vám ve výchozím webovém prohlížeči otevře stránka s gadgety. 

Amnesty Generator

Vyberte si knihovnu miniaplikací z nabídky a zobrazte ji v prohlížeči

Na webové stránce si vyhledáte miniaplikaci, která se vám líbí. Na výběr máte hry, zpravodajství, různé vyhledávače a další nástroje. U miniaplikace, která se vám líbí, klikněte na tlačítko Přidat na vaši webovou stránku. 

Google Gadgets

Z gadgetů pro web udělá Amnesty Generator miniaplikace pro Windows Vista

Google nyní zobrazí náhled na gadget s formulářem pro jeho nastavení. Upravte si šířku a výšku gadgetu buď ručním zadáním hodnot nebo tažením myší za pravý spodní roh gadgetu. U některých budete nuceni upravit nebo zadat další požadovaná nastavení. 

Google Gadgets

Při změnách velikosti dejte pozor, aby pak byl gadget použitelný

Jakmile jste s výběrem gadgetu a jeho nastavením spokojeni, klikněte na tlačítko Získat kód. Google vám zobrazí políčko s kódem, který překopírujete do okna programu Amnesty Generator. 

Google Gadgets

Vytvořený kód zkopírujte do schránky…

Amnesty Generator

…a vložte do Amnesty Generatoru

Po vložení kódu do Amnesty Generatoru klepněte do políčka Name. Program by měl automaticky vyplnit jméno miniaplikace a její rozměry. Nepovinným krokem je výběr obrázku, který bude novou miniaplikaci symbolizovat v seznamu ve Windows Vista. Pokud obrázek nevyberete, Amnesty Generator přiřadí nové miniaplikaci svou ikonku. 

Google Gadgets ve Vistě a Mac OS X

Po stisknutí tlačítka Generate dojde k vytvoření miniaplikace a k jejímu zařazení do Windows Vista. V záhlaví bočního panelu pak klepněte na tlačítko Plus, případně klepněte pravým tlačítkem myši na boční panel a zvolte funkci Přidat miniaplikace. Zobrazí se okno, ve kterém uvidíte převedený widget.

Miniaplikace ve Windows Vista

Seznam miniaplikací ve Windows Vista s převedeným widgetem 

Miniaplikaci ze seznamu jednoduše přetáhněte na plochu nebo do postranního panelu ve Vistě a tím je její zprovoznění dokončeno.

Miniaplikace ve Windows Vista

Google Gadget jako miniaplikace ve Windows Vista 

Jak vidíte, převod gadgetů na miniaplikace pomocí Amnesty Generatoru není vůbec složitý. Mimochodem, tento program podporuje nejenom Windows Vista Sidebar, ale Mac OS X Dashboard. Pokud vás miniaplikace pro Windows Vista zajímají, doporučuji vám také můj starší článek Popfly: více než online HTML editor od Microsoftu, ve kterém se dozvíte o jednoduchém způsobu tvorby vlastních miniaplikací bez potřeby programování.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru