Inteligentní data – sledujte datový limit na mobilním internetu

Nejenom na dovolené oceníte, že Windows Phone za vás pohlídají počet vyčerpaných dat na mobilním připojení. Máte-li na svém tarifu nebo předplacené kartě omezené stahování a prohlížení internetu na určitý balík dat, pak jej asi nechcete přešvihnout. Nebo chcete vědět, kolik vám jich ještě zbývá, než budete muset dát Facebooku a dalším internetovým aktivitám sbohem.

Na loňské dovolené v Chorvatsku jsem si pořídil SIM kartu operátora TELE 2 s tarifem pro turisty, v rámci níž jsem dostal 1000 minut na místní volání a především 3 GB dat. Na internetu jsem nebyl často, kde to šlo, tak jsem využil místní docela rozšířené a zdarma dostupné Wi-Fi. Ale přesto jsem potřeboval vědět, jak je na tom můj datový přenos.

Windows Phone pro základní sledování počtu přenášených dat nepotřebuje žádný speciální software. Stačí přejít do nastavení, kde si rozklepnete položku Inteligentní data. Tlačítkem Nastavit limit si určíte, zda máte jednorázový balík dat, která potřebujete sledovat, nebo zda se vám po měsíci opět aktivuje nový limit. Následně zadejte číslo udávající počet dostupných dat a vyberte jednotku, ve které je číslo uvedeno (MB, GB). Nastavení poté potvrďte.

Inteligentní data – sledujte datový limit na mobilním internetu

A to je vše. Kdykoli se nyní podíváte na položku Inteligentní data, najdete zde údaje o zbývající datové kapacitě pro mobilní internetové připojení. Pro jistotu můžete zapnout omezení přenosů na pozadí, aby některé aplikace neposílaly data, když o tom zrovna nevíte (typicky zálohování do cloudu a nahrávání pořízených fotografií). Jestliže bude některá aplikace omezena v posílání dat na pozadí, pak na její dlaždici uvidíte signalizační ikonku.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru