Datové schránky - program Recomando

Již to bude rok, co v České republice vznikla povinnost pro orgány veřejné moci a právnické osoby komunikovat se státem přes zcela nový informační kanál datové schránky. ISDS neboli Informační Systém Datových Schránek není v ostrém provozu ještě ani jeden rok a již prošel poměrně zásadními změnami.

Hned na začátku byl ostrý provoz odložen o tři měsíce. Slabá informovanost zainteresovaných uživatelů měla za následek, že doručená pošta chodila ve stejný okamžik oběma informačními kanály, jak datovými schránkami, tak stále i klasickou poštou. Tento jev ještě více zmátl uživatele, kteří si nebyli jistí, jaký kanál mají opravdu používat.

Dalším klackem na „datové" cestě se objevilo druhé bezpečnostní heslo, které mělo ještě více zabezpečit vstup do dané datové schránky, místo toho však zdržuje uživatele, který si chce rychle zkontrolovat, zda nedostal doporučený dopis od státu. Po půl roce, kdy se vody uklidnily, přišla zásadní rána pro uživatele a to v podobě změny bezpečnostních certifikátů. S tímto problémem bojují uživatelé do dnes.

Záchrana pro datové schránky

Možná si to někteří nechtějí připustit, ale záchranným kruhem pro datové schránky, který sloužil jako další informační kanál pro uživatele, se staly i specializované IT společnosti, které přišly záhy po spuštění ostrého provozu datových schránek s programy, které práci s datovou schránkou zjednodušují a doplňují funkce, které webovému rozhraní mojedatovaschranka.cz chybí.

Jednou z těchto společností je i firma DIGNITA, s.r.o. které se specializuje na IT bezpečnost, a která přišla s dominantním produktem na trhu. Jedná se o produkt Recomando. Předností toho programu jsou především tyto vlastnosti:

  • archivace doručených a odeslaných datových zpráv, která webovému rozhraní neomluvitelně chybí,
  • automatické přihlašování bez nutnosti zdlouhavého zadávání hesel a uživatelských jmen,
  • elektronický podpis příloh datové zprávy,
  • oddělenost programu od klasického emailu.

Poslední zmíněný je prvkem, který se až časem ukázal jako předvídavost vývojářů z Dignity, jelikož důležitější datové zprávy není dobré mít společně s klasickým emailem na jednom místě, z důvodu nechtěného smazání či až příliš jednoduchého odeslání nechtěné osobě.

Recomando, software pro datové schránky

Recomando, software pro datové schránky

Verze 2.0.3 programu pro datové schránky Recomando, posouvá tento program na samotný vrchol pro trh SMB. Recomando v této aktualizaci dostalo zcela nový grafický kabát, který byl navržen po konzultacích se zákazníky z jednotlivých oborů podnikání a státních institucí, a ještě více zjednodušuje práci s datovou schránkou.

Nové Recomando je doplněno o další funkce, jako jsou ověření datové zprávy, seznam práv všech uživatelů, plná podpora pověřené osoby a přijímání a odesílání tzv. poštovních datových zpráv nebo pod jiným názvem komerčních datových zpráv a další funkce.

Fakt, že Recomando již používá přes 2000 uživatelů, je jistě ohodnocením celé aplikace. Svůj díl na úspěchu má i  nepřetržitá technická podpora , která zaručuje, že uživatel se vždy dostane ke své důležité doručené datové zprávě.

Program pro datové schránky Recomando ke stažení na www.recomando.cz.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: placená inzerce

Články označené jako placená inzerce jsou obsah, za který zadavatel inzerce zaplatil provozovateli tohoto webu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru