CopyTrans Photo: iPod/iPhone a fotky v plném rozlišení

Vlastníte iPod nebo iPhone? Pracujete v operačním systému Windows? V tom případě nemáte mnoho možností, jak synchronizovat data s těmito zařízeními. Pokud nemáte rádi iTunes, vyzkoušejte nástroj CopyTrans Photo.

Považuji se za hodně pokročilého uživatele Windows a iTunes mi v tomto systému zkrátka vadí. Nemohu se smířit s tím, že bych měl mít v systému další velký software na správu multimédií, když si vystačím se správcem souborů a případně sáhnu po knihovně médií ve Windows Media Playeru. Myslím si, že iTunes patří na Mac, kde je lidé ocení.

I proto jsem rád, že se objevilo docela pohodlné řešení pro Windows, které umožní fotografie a další data nahrávat do iPodu i bez nutnosti mít v systému instalovány iTunes. Tímto řešením je sada CopyTrans. V dalším textu se budu věnovat nástroji CopyTrans Photo.

Správa fotek v iPodu

Pokud máte běžný iPod a nepřipojujete k počítači iPhone, pak si CopyTrans Photo skutečně vystačí bez iTunes. V případě telefonu od Apple musíte mít v systému potřebné ovladače, které získáte s iTunes. Spouštět je však nemusíte. Jakmile CopyTrans Photo spustíte, zobrazí se okno aplikace rozdělené na dvě části - správce fotek v iPodu nalevo a seznam složek na pravé straně.

CopyTrans Photo

CopyTrans Photo

Jak tedy nahrávat fotky do iPodu pomocí CopyTrans Photo? Klepněte na druhé tlačítko nad levým panelem. Tím si vytvoříte nové album ve svém iPodu. Poté si na pravé straně najdete složku s fotografiemi, které chcete do iPodu zkopírovat. Označte je tažením myši nebo výběrem spolu s klávesami Ctrl nebo Shift. Poté je přetáhněte na levou stranu. CopyTrans Photo se připraví na kopírování.

Prohlížení fotografií - slideshow

CopyTrans Photo samozřejmě neslouží jen pro kopírování, můžete jej využít i k celoobrazovkovému promítání svých fotek. Stačí, abyste si pomocí záložek zobrazili vybrané album v iPodu nebo se přepnuli do nějaké složky v počítači. Poté klepněte na jedno z tlačítek Slideshow. První spustí celoobrazovkové promítání z fotek v iPodu, druhé začne promítat snímky z aktuální složky v počítači.

CopyTrans Photo

CopyTrans Photo

Jak zobrazuje na chvíli viditelná nápověda, pro nastavení prezentace stačí stisknout klávesu S. Tím si zobrazíte dialog s nastavením přechodových efektů, interval střídání fotek a délku zobrazení každé z nich. Po úpravě nastavení klepněte na tlačítko Continue.

Nahrávání fotek v plném rozlišení

Netuším, na kolik vám vadí, že pomocí iTunes nelze nahrávat obrázky v plné velikosti a vždy dojde k jejich oříznutí. Každopádně pomocí CopyTrans Photo se můžete tohoto nepříjemného omezení zbavit. Přepněte se na záložku s nastavením - Settings. První dvě volby (ve výchozím stavu vypnuté), umožní nahrávat fotky do iPodu, resp. iPhone a iPodu Touch v původním rozlišení. Užitečná funkce, nemyslíte?

CopyTrans Photo

CopyTrans Photo

CopyTrans Photo je pouze částí z celého balíku CopyTrans. V něm najdete i nástroje pro správu souborů, zálohování nebo obnovu dat z vašeho přehrávače iPod. Vyzkoušejte například freewarový CopyTrans Manager. Další informace o programu najdete na www.copytrans.net.

Jaký je iPod nano?

Do článku o CopyTrans Photo bych se nikdy nepustil nebýt možnosti si na pár týdnů zapůjčit skvělý přehrávač iPod nano. Ano, považuji jej za skvělý přehrávač. Při pohledu na obrázky nebo na recenze to tak nevypadá, prostě jen tenké lesklé pouzdro s displejem a ovládacím kolečkem. Žádná tlačítka. Ovšem v té jednoduchosti je jakási geniální síla, se kterou se Apple pokouší dobývat svět.

Pomocí dotykového kolečka (žádné mechanické součásti, kromě zamykání, nehledejte) se čtyřmi polohami skutečně ovládnete kompletně celé menu přehrávače iPod nano. To je samozřejmě v češtině a kromě prohlížení fotek, přehrávání hudby a videa můžete svůj iPod nano využít i jako budíček, kalendář, úkolníček nebo herní přístroj.

Hry v iPod nano těží se zabudovaného senzoru zachytávajícího naklonění přístroje. Oblíbená je kulička v bludišti, zaujala mě i upravená verze klasického Arkanoidu (ono známé bourání zdi kuličkou). Myslím si, že přehrávač iPod nano si zamilují i skeptici - stačí, abyste si jej na chvíli vzali do rukou a vyzkoušeli. Ceny lze porovnat na této adrese.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru