Clarabot: databáze zpětných odkazů vedoucích k vašim webům

Při procházení záznamů v Google Search Consoli jsem si všiml záznamu webu Clarabot. Díky tomu jsem objevil zajímavý nástroj, který vám zobrazí počty zpětných odkazů vedoucích na váš web. Stejně tak můžete omrknout konkurenci, případně se podívat, jak jsou různé weby mezi sebou propojené.

Na první pohled vypadá Clarabot jako klasický fulltextový vyhledávač. Funguje však trochu jiným způsobem. Clarabot vám totiž nabízí informace o zpětných odkazech vedoucích na vyhledávaný web.

Do vyhledávacího políčka sice můžete zadat libovolný výraz, ale největší smysl má zadání domény. Ihned poté uvidíte seznam jiných webů, které odkazují na ten váš.

Informace o zpětných odkazech

Clarabot vám tedy ve vyhledávání nezobrazuje nějaké výsledky podle relevance či aktuálnosti, kdepak. Vypsané záznamy jsou seřazeny dle počtu odkazů, které na ně vedou.

Takže konkrétně: Když vyhledám záznamy pro doménu maxiorel.cz, uvidím seznam webů, které na Maxiorla odkazují. Důležité je vědět, že je to seznam webů. Ne jednotlivých odkazů z nich.

No a tyto weby jsou seřazeny podle toho, kolik jiných webů odkazuje na každý z nich. V případě hledání zpětných odkazů pro maxiorel.cz tedy vidím, že na mě odkazuje Toplist.cz jakožto nejsilnější web z hlediska svých zpětných odkazů. Třetí je Naučmese, které samo o sobě má 258 odkazů na něj z jiných webů, následuje Interval, na který odkazuje 199 jiných webů.

Vyhledávač zpětných odkazů Clarabot

Když si vyhledávání na začátku políčka přepnete na volbu Links from, tak naopak uvidíte opět podle síly domén (vyjádřené množstvím odkazujících webů) seřazený seznam stránek, na které zadaný web odkazuje. Čili v mém příkladu bych viděl, na které weby odkazuji z Maxiorla a které jsou z nich nejsilnější.

O počty odkazů jde až v první řadě

Tím, že Clarabot pracuje jen s počty odkazů pro daný web (doménu) znamená, že se nemůžete prokliknout přímo na stránku, které odkazuje třeba na vás. Dostanete se jen na titulku.

Nicméně v nalezených výsledcích lze kliknout na ikonku s číslem o zpětných odkazech a rychle se tak podívat, jaké weby odkazují pro změnu na daný záznam.

Vychytávka pro zpětné odkazy z Maďarska

Pokud se nemýlím, Clarabot je relativně nový nástroj pocházející od maďarských vývojářů ze Szegedu. Momentálně je v betaverzi a zdarma. Na provoz můžete přispět skrze PayPal.

Určitě se to nedá srovnávat s obřími SEO nástroji typu Ahrefs. Clarabot mi ale přijde sympatická, jednoduchá a užitečná. Problém řady SEO nástrojů je skutečnost, že na sebe nabalují další a další funkce. Tady je znát snaha o jednoduchost, což mi plně vyhovuje. Doporučuji Clarabot vyzkoušet. Vývojářům držím palce.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Hello.
thank you for writing about us. Our system has reached its final stage in the meantime. A small experimental part of the original idea was the backlink search engine. We needed to know the limits of the system and that’s why we made a public database out of it where we could search for back links. The final version of the system is now available to anyone to try for free. I hope you like it.

Best Regards: The clarabot team

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru