Clarabot: databáze zpětných odkazů vedoucích k vašim webům

Při procházení záznamů v Google Search Consoli jsem si všiml záznamu webu Clarabot. Díky tomu jsem objevil zajímavý nástroj, který vám zobrazí počty zpětných odkazů vedoucích na váš web. Stejně tak můžete omrknout konkurenci, případně se podívat, jak jsou různé weby mezi sebou propojené.

Reklama

Na první pohled vypadá Clarabot jako klasický fulltextový vyhledávač. Funguje však trochu jiným způsobem. Clarabot vám totiž nabízí informace o zpětných odkazech vedoucích na vyhledávaný web.

Do vyhledávacího políčka sice můžete zadat libovolný výraz, ale největší smysl má zadání domény. Ihned poté uvidíte seznam jiných webů, které odkazují na ten váš.

Informace o zpětných odkazech

Clarabot vám tedy ve vyhledávání nezobrazuje nějaké výsledky podle relevance či aktuálnosti, kdepak. Vypsané záznamy jsou seřazeny dle počtu odkazů, které na ně vedou.

Takže konkrétně: Když vyhledám záznamy pro doménu maxiorel.cz, uvidím seznam webů, které na Maxiorla odkazují. Důležité je vědět, že je to seznam webů. Ne jednotlivých odkazů z nich.

No a tyto weby jsou seřazeny podle toho, kolik jiných webů odkazuje na každý z nich. V případě hledání zpětných odkazů pro maxiorel.cz tedy vidím, že na mě odkazuje Toplist.cz jakožto nejsilnější web z hlediska svých zpětných odkazů. Třetí je Naučmese, které samo o sobě má 258 odkazů na něj z jiných webů, následuje Interval, na který odkazuje 199 jiných webů.

Vyhledávač zpětných odkazů Clarabot

Když si vyhledávání na začátku políčka přepnete na volbu Links from, tak naopak uvidíte opět podle síly domén (vyjádřené množstvím odkazujících webů) seřazený seznam stránek, na které zadaný web odkazuje. Čili v mém příkladu bych viděl, na které weby odkazuji z Maxiorla a které jsou z nich nejsilnější.

O počty odkazů jde až v první řadě

Tím, že Clarabot pracuje jen s počty odkazů pro daný web (doménu) znamená, že se nemůžete prokliknout přímo na stránku, které odkazuje třeba na vás. Dostanete se jen na titulku.

Nicméně v nalezených výsledcích lze kliknout na ikonku s číslem o zpětných odkazech a rychle se tak podívat, jaké weby odkazují pro změnu na daný záznam.

Vychytávka pro zpětné odkazy z Maďarska

Pokud se nemýlím, Clarabot je relativně nový nástroj pocházející od maďarských vývojářů ze Szegedu. Momentálně je v betaverzi a zdarma. Na provoz můžete přispět skrze PayPal.

Určitě se to nedá srovnávat s obřími SEO nástroji typu Ahrefs. Clarabot mi ale přijde sympatická, jednoduchá a užitečná. Problém řady SEO nástrojů je skutečnost, že na sebe nabalují další a další funkce. Tady je znát snaha o jednoduchost, což mi plně vyhovuje. Doporučuji Clarabot vyzkoušet. Vývojářům držím palce.

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář