Bělení zubů? S Picnikem během pár okamžiků.

Každý někdy alespoň chvíli přemýšlel, zda by se jeho chrup dal vyleštit tak, aby zuby získaly čistou bílou barvu. Jsou různé metody - někdo dává přednost bělení zubů laserem, jiný na bělení zubu používá speciální přípravky. Existují i speciální pasty na bělení zubů - nakolik jsou úspěšné, si netroufám posuzovat. Kromě popsaného však můžete zuby bělit i mnohem jednodušeji a zdarma - pomocí nástroje Picnik.

Doufám, že jsem vás poněkud netechnickým úvodem neodradil od čtení, nebo že jsem ve vás nevzbudil falešné naděje na návod, který bude popisovat bělení skutečných zubů. Pokud pracujete pravidelně s internetem, jistě víte, že Picnik je zdarma dostupný online editor fotografií. Následující návod se tedy bude týkat bělení zubů na fotkách pomocí této online aplikace.

Do webového prohlížeče zadejte adresu www.picnik.com a klepněte na tlačítko Get Started Now. Zaregistrujte se. Je to zdarma a umožní vám to využít Picnik na maximum.

Nahrávání snímku

Najděte si v počítači snímek, u kterého chcete provést bělení zubů a v Picniku klepněte na tlačítko Upload Photo. Zobrazí se souborový dialog, ve kterém si snímek vyberte a potvrďte jeho odeslání. Pokud sdílíte fotografie na Flickru nebo jiné službě, kterou Picnik podporuje, můžete zkusit načtení obrázků přímo odsud. Přepněte se na záložku Photos, klikněte na název služby a dle instrukcí potvrďte její provázání s Picnikem. Ztráty hesla pro Flickr a spol. se bát nemusíte, nikde jej nezadáváte, pouze budete přesměrováni na web Flickru, kde potvrdíte propojení obou aplikací.

Snímek nahraný z počítače je ihned přepnut do režimu úprav. Pokud chcete editovat nějakou fotografii z Flickru, označte ji, klepněte na nabídku s ozubeným kolečkem, a v ní vyberte funkci Edit.

Bělení zubů bez pasty i bez laseru

Připravenou fotografii máte nyní zobrazenu v režimu úprav na záložce Edit. Můžete použít tlačítko Auto-fix, které automaticky upraví barvy na obrázku, nebo Red-Eye pro odstranění červených očí. Bělení zubů však najdete na záložce Create, na kterou se tedy klepnutím přepněte. Pomocí táhla ve spodní části si obrázek zvětšete tak, aby se vám s úpravou úsměvu dobře pracovalo.

Klepněte na tlačítko Touch-Up. Picnik vám v levém panelu zobrazí několik funkcí, z nichž první, Teeth Whiten, je určena pro bělení zubů. Klepněte na tuto funkci a táhlem upravte velikost bělícího štětce. Nyní s ním klepněte ve fotografii do místa, kde chcete zuby vybělit. Změna bude patrná ihned, ale neuloží se, dokud neklepnete na tlačítko Apply.

Doporučuji vyzkoušet také funkci Blemish Fix, která slouží k odstraňování nedokonalostí pleti fotografované osoby. Funguje úplně stejně jako nástroj pro bělení zubů.

Uložení snímku a jeho stažení do počítače

Jakmile jste s úpravami hotovi, klepněte na záložku Save & Share. Pokud nechcete měnit rozměry obrázku ani jeho název (což ale můžete), vyberte si jeden z nabízených formátů (pro fotografie nicméně není nic vhodnějšího než standardně nabízený JPEG), táhlem nastavte kvalitu (čím více doprava, tím je kvalita obrazu lepší a soubor s fotografií větší) a klepněte na tlačítko Save Photo.

Picnik bude pár sekund pracovat a poté zobrazí klasický ukládací dialog, kterým snímek zkopírujete do počítače. Chcete-li fotku uložit na Flickr, přepněte se v režimu Save & Share na jeho tlačítko, zadejte název fotografie, vyberte si některé z alb, které na Flickru máte, nastavte sdílení (Public) nebo soukromé zobrazení (Private) obrázku a klepněte na tlačítko Save Photo.

Jak vidíte, bělení zubů na fotografii pomocí Picniku je otázkou několika sekund, spolu s nahráváním obrázku maximálně pár minut. Pokud vás Picnik a vlastně vůbec úprava fotografií online zaujaly, doporučuji k přečtení následující články:

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru