flauntR – ještě lepší online foto editor než Picnik?

O víkendu jsem objevil další zajímavou webovou aplikaci, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít. Jedná se o online foto editor s tisícovkami funkcí připravenými k použití jedním kliknutím. Tak se alespoň flauntR prezentuje. Ve skutečnosti bych řekl, že těch funkcí a efektů jsou desítky až stovky, nicméně to nic nemění na tom, že jde o povedenou online aplikaci s příjemným a srozumitelným uživatelským prostředím. 

flauntR je v tuto chvíli kombinace několika online aplikací spojených do jednoho společného rozhraní. Kromě editoru fotografií vám nabídne také tvorbu slideshow, vkládání textů do fotografií, tvorbu wallpaperů pro mobilní telefony, aplikaci efektu kresby štětcem a velmi rychlou úpravu snímku pro použití jako fotky do profilu ve více než třiceti sociálních sítích. 

Po jednoduché registraci a přihlášení si můžete vybrat, jakou aplikaci si spustíte. Stačí klepnout na její náhled v nabídkovém panelu. Aby se vám lépe pracovalo a mohli jste ihned zkoušet veškeré možnosti flauntR, připravili pro vás jeho tvůrci sadu demonstračních obrázků. 

flauntR – valentýnská fotografie snadno a rychle 

Jako první aplikace ze sady flauntR se vám nabízí stylR. Jde o pomůcku určenou pro rychlé doplňování rámečků a aplikaci různých textur na vybranou fotografii. Z několika nabídek v pravém panelu si vyberete rámeček nebo texturu, klepnete na ni a hned můžete sledovat, jak se změní vzhled vybrané fotografie.

flauntR
 
Přidání rámečku k fotografii

U většiny rámečků vám flauntR nabídne ještě možnost pozměnit otočení fotografie, její velikost a pozadí tak, aby výsledek vypadal co nejlépe. Využijete to zejména u srdíček, koleček a jiných, méně standardních typů rámečků. 

Pozor, flauntR nenabízí funkci Zpět, takže pokud se vám něco nebude líbit, jediným řešením je znovu načtení fotografie po zahození změn (tlačítko Discard v hlášce, která se zobrazí), případně kliknutí na tlačítko Reset, čímž fotografii také vrátíte do původního stavu (ale zrušíte všechny, nikoli jen poslední úpravu).

flauntR – editor fotografií 

V záhlaví flauntR najdete tlačítka určená pro přepínání mezi jednotlivými aplikacemi. Ze stylizátoru tak můžete jednoduše přejít třeba do editoru editR, aniž byste přitom museli měnit obrázek, na kterém jste provedli úpravy v jiné aplikací. Myslím, že editor byste měli navštívit ze všech aplikací jako první. Nabídne vám ořezávání, změnu velikosti a otáčení fotografií. S jeho pomocí můžete měnit barevnost, expozici a odstín barev na fotografii.

flauntR
 
Online úprava fotografií

V editoru editR samozřejmě nechybí ani oblíbená funkce pro odstraňování červených očí z fotografie. Na screenshotu vidíte cedulku s informacemi o vybrané fotografii. Zobrazí po umístění kurzoru na snímek. 

flauntR – texty a kliparty 

Přestože se další nástroj nazývá textR, poslouží nejenom pro vkládání textu na fotografii. V jeho nabídce najdete také několik klipartů, které můžete na snímek vložit v libovolné velikosti a různým úhlem otočení.

flauntR
 
Vkládání textu a klipartů do fotografie

Je trošku škoda, že editor nepodporuje diakritiku, takže si musíte vystačit se znaky anglické abecedy. 

flauntR – obraz jako od Picassa 

Dalším nástrojem flauntR, který je nazvaný picasR, je pomůcka, díky které proměníte vybranou fotografii na obrázek, který vypadá jako namalovaný štětcem. I když, tento popis není tak zcela přesný. Jde tu hlavně o přizpůsobení barev na fotografii tak, aby odpovídala barvám použitým v nejznámějších kresbách historie.

flauntR
 
Pro dokonalou fotografii je třeba zvolit správné barvy

flauntR – ořezávání snímků a tvorba tapet pro mobil 

K ořezávání snímků můžete vedle odpovídající funkce v editoru editR použít také nástroje profilR a mobilR. Zde však neurčujete rozměry ořezu, ale vybíráte si buď z několika sociálních sítí nebo mobilních telefonů. flauntR pak sám určí správné rozměry ořezu. Vy jen naznačenou oblast umístíte na odpovídající místo na fotografii a kliknete na tlačítko Apply.

flauntR
 
Tvorba tapety pro mobilní telefon

Ukládání snímků, slideshow, sdílení 

Jistě jste si všimli sady tlačítek v horní části aplikace. Poslouží nejenom k importu snímků z pevného disku počítače, ale i k jejich ukládání v aplikaci a případně stahování zpět do počítače. Zajímavou možností je import snímků ze zadané webové adresy. flauntR pak stáhne všechny obrázky, které na webové stránce najde. 

Upravené a uložené snímky můžete sdílet pomocí mnoha dalších online služeb, se kterými flauntR spolupracuje. Namátkou jsou to MySpace, Live Space, Facebook, orkut, Blogger, Flickr, Picasa, BeBo a další. Snímek můžete také rychle odeslat e-mailem. 

flauntR
 
Sdílení snímků 

Zajímavá je tvorba slideshow, neboli promítání. Z vybraných fotografií, z celého alba, nebo z úplně všech snímků, které ve flauntR máte, lze vytvořit prezentaci s různými přechodovými efekty mezi snímky. flauntR vám pak umožní její vložení na jakoukoli webovou stránku. 

flauntR
 
Tvorba slideshow 

flauntR je zajímavá aplikace, která je již velmi dobře použitelná, a to i přesto, že se nachází teprve ve stádiu první testovací verze – alfa. Pokud jste příznivci online aplikací, neváhejte a flauntR určitě vyzkoušejte. Budete překvapeni jednoduchostí používání i dosaženými výsledky. Porovnat jej můžete třeba s dalším online editorem Picnik, o kterém jsem psal článek loni v červnu.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Vypadá to zajímavě, ale já si nemohu pomoci - dávám přednost instalovaným aplikacím. Mám zkrátka nějakou subjektivní nedůvěru a neochotu říkat aplikace souboru několika (x)html souborů a různých druhů skriptů na straně serveru či klienta. U on-line "aplikace" navíc člověk nikdy neví, kam jeho data putují a co se s nimi děje. To sice nemusí být zřejmé ani u "off-line" aplikace, ale tam mám alespoň možnost ji nějak kontrolovat, např. firewallem, případně pohledem do zdrojových kódů jsou-li dostupné a dokáže-li se v nich člověk orientovat.
Na druhou stranu si dokážu tento typ aplikací (budeme-li to tak tedy nazývat) docela dobře představit jako rychlého pomocníka třeba na PC, kde nástroje na určitý úkol nemáte, atd.
Takže rozhodně nejsem proti těmto aplikacím, dokážu si představit jejich užitečné nasazení, ale nevěřím příliš tomu, že mají šanci nějak "převálcovat" běžné aplikace. To už si spíš dovedu představit kompletní práci na serveru přes nějakou terminálovou službu. Podle mě dobrou cestou jde Microsoft se svými službami Live. Provázání desktopových aplikací a on-line služeb - v tom je podle mě budoucnost...

návštěvník

Při načítání 5. fotky se zacpal a zkolaboval. Dík za tak skvělej šit. Uvítal bych další podobný.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru