ApplePi-Baker: jak vytvořit bootovací SD karty či USB na Macu

V rámci testování Raspberry Pi 3 jsem se rozhodl místo výchozího doporučovaného systému Raspbian vyzkoušet linuxovou distribuci Ubuntu Mate. A hledal jsem nějaký jednoduchý nástroj pro její nakopírování na SD kartu.
reklama

Důvod byl zcela prostý. Zatímco Raspbian či NOOBS stačí nakopírovat na micro SD kartu s MBR oddílem a formátovanou na FAT32, Ubuntu Mate je distribuován jako soubor IMG. Ve Windows jej lze na micro SD zapsat pomocí doporučovaného Win32 Disk Imageru, na Linuxu pomocí dd či GNOME Disks.

Na mém iMacu s OS X se mi však nechtělo s příkazovým řádkem experimentovat. Nakonec jsem tedy sehnal jednoduchý prográmek ApplePi-Baker, který umí distribuované soubory IMG zapsat na micro SD, SD či klasický USB flash disk a zároveň z nich udělat bootovací médium.

ApplePi-Baker

Postup nemůže být jednodušší:

Užitečnou vychytávkou ApplePi-Bakeru je také možnost obráceného postupu, tedy zálohování SD karty či USB a vytvoření IMG souboru z jejího obsahu.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

návštěvník

Diskutil unmountdisk /dev/...
Sudo dd bs=1m if=obraz of=/dev/kam

Otázka vteřin .....
Pro zjištění cesty ke kartě
Diskutil list

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

Co píší na Interval.cz
@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru