Acrobat 3D verze 8 ke stažení

Společnost Adobe Systems oznámila veřejnou předběžnou verzi programu Adobe Acrobat 3D verze 8, podstatného upgradu aplikace pro řízení spolupráce na 3D návrzích založené na dokumentech PDF. Acrobat 3D rozšiřuje možnosti práce na datech CAD (Computer-Aided Design) pro prakticky všechny uživatele v rozšířeném prostředí organizace.

Adobe Acrobat 3D

Uživatelé si nyní mohou zdarma stáhnout beta verzi produktu ze stránek Adobe Labs a vyzkoušet si nové a vylepšené možnosti, které tento produkt přinese profesionálům ve výrobě, architektuře a stavebnictví. Instalátor je velký 264 MB, stáhnout si můžete také ukázkové soubory.

Zaměřeno na konstruktéry

Se softwarem Acrobat 3D verze 8 mohou konstruktéři, autoři technické dokumentace a tvůrčí profesionálové v oborech, jako je automobilový průmysl, letectví, těžké strojírenství, architektura nebo stavebnictví, převést prakticky libovolný 3D soubor CAD a další data projektu do vysoce komprimovaného souboru PDF s přesnou geometrií. Soubor PDF pak mohou sdílet s kolegy, dodavateli, partnery a zákazníky, s lépe zabezpečenou vizualizací, možnostmi spolupráce a používání dat CAD z různých zdrojů ve formátu s archivní kvalitou.

Adobe Acrobat 3D

Acrobat 3D verze 8 přinese vylepšené možnosti vytváření komprimovaných dokumentů PDF s přesnou
geometrií z velkých a složitých sestav v CAD. Produkt podporuje převod do 3D PDF z více než 40 formátů, včetně formátů pro Autodesk Inventor, Dassault Systemes CATIA, PTC Pro/ENGINEER, SolidWorks a UGS NX a I-deas. Nejnovější verze také umožní uživatelům distribuovat v PDF výrobní informace o produktu – používané pro vyjádření geometrického kótování a tolerancí, anotací a rozměrů přímo na 3D modelu. Uživatelé Acrobatu 3D verze 8 budou mít navíc možnost exportu přesných výrobních dat CAD z PDF do neutrálních formátů souborů, jako je STEP, IGES a Parasolid pro následující procesy, jako jsou obráběcí operace a vývoj nástrojů a forem.

Ceny a dostupnost

Bezplatná, plně funkční beta verze softwaru Acrobat 3D verze 8 je okamžitě dostupná v anglické, francouzské a německé jazykové verzi na labs.adobe.com/technologies/acrobat3d_version8/. Předběžná verze je dostupná pro Microsoft Windows 2000 plus Service Pack 4, Windows XP Professional, Home nebo Tablet PC plus Service Pack 2 a Windows Vista Ultimate, Enterprise, Business, Home Premium nebo Home Basic. Beta verze přestane fungovat po 15. červnu 2007. Odezvu lze zadat a diskutovat o ní na fóru na stránkách Adobe Labs. V období testování předběžné verze k ní není k dispozici technická podpora.

Očekává se, že produkt Acrobat 3D verze 8 se začne dodávat ještě na jaře 2007. Dostupný by měl být za odhadovanou koncovou cenu 39 310 Kč bez DPH. Registrovaní uživatelé, kteří si zakoupili Acrobat 3D od 18. září 2006 až do začátku dodávání produktu Acrobat 3D verze 8 budou mít nárok na bezplatný upgrade na Acrobat 3D verze 8.

Více informací o produktu Acrobat 3D verze 8 je k dispozici na www.adobe.com/go/acrobat3dv8.

Zdroj: Adobe

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru