10 užitečných pluginů pro Chrome a ostatní prohlížeče

Ne, Adblock vám doporučovat nebudeme, jednak ho znáte a jednak není užitečný, ale na leckterých stránkách dokonce nepostradatelný. Zaměříme se spíš na šikovné pomocníky při práci, ať už pro web designéry, majitele webů, nebo jednoduše každého, kdo potřebuje pracovat s informacemi z internetu co nejefektivněji.

Pokud náš vybraný plugin existuje jen pro Chrome, přidáváme i alternativu pro Operu a Firefox, pokud o nějaké šikovné víme. A začneme rovnou od základů.

ColorZilla

Kapátko se hodí vždy a všude. Líbí se vám barevná kombinace webu? Jednoduše si pomocí kapátka vyberete konkrétní pixel a ColorZilla vám řekne, o jakou barvu jde, ať už názvem, nebo jako RGB hodnoty.

WhatFont

Podobně jako s barvami, můžete naložit i s fonty. WhatFont zvládne ve webových stránkách identifikovat font jakéhokoliv druhu. Sice to zní banálně, ale tyhle jednoduché nástroje zásadně usnadňují a hlavně zrychlují práci.

Page Ruler

Přidá do Chrome pravítko, které vám změří jakékoliv rozměry na webových stránkách. Snadno tak zjistíte, jak velký obrázek potřebujete kam umístit, jak velké je to které tlačítko a podobně. Jednotkou pro měření je samozřejmě pixel.

Stylebot

Když už jste si všechno změřili, zjistili barvy a fotny, je pravý čas na změnu stylů. Stylebot vám dovolí si pohrát s kaskádovými styly na (skoro) každé stránce, takže budete moci přesouvat prvky a dívat se na různé varianty layoutu stránek. Vše velice jednoduše na pár kliknutí.

Web Cache

Šikovný plugin, který dokáže najít starší verze stránek díky archivované cache. Snadno si tak zobrazíte, jak vypadali stránky před posledním redesignem nebo úpravou. Bohužel se nám ho už nedaří pro Chrome najít, a proto uvádíme alespoň jeho verzi pro Operu a Firefox.

Word Count Tool

Opět velmi jednoduchý nástroj, který vám řekne, kolik má slovo, věta, nebo i delší text znaků, mezer, vět, odstavců a podobných nesmyslů.

Goo.gl URL Shortener

Zkracovač URL zpráv se hodí, když je adresa příliš dlouhá, takže se s ní špatně pracuje a vám zahltí tři obrazovky komunikace v Google Talk, ale i když chcete někoho jen překvapit tím, co se pod adresou skrývá. Plugin vám jednoduše vygeneruje zkrácenou adresu, kterou pak zkopírujete a můžete libovolně používat. Zkracovač zvládá i historii, takže si i zpětně můžete dohledat své vytvořené Goo.gl adresy. Třešničkou na dortu je vygenerování QR kódu.

Send to Kindle

Oficiální plugin od Amazonu vám dovolí si do Kindlu na pár kliknutí poslat články a další webový obsah. To se hodí vždy, když nemáte zrovna čas číst dlouhé texty, ale chcete si konkrétní článek přečíst třeba cestou z práce, nebo v klidu doma na svém Kindlu.

Twitter

Pro milovníky Twitteru jde o nepostradatelný doplněk, který dovoluje mít nové příspěvky z téhle sociální sítě na dosah ruky a hlavně v mnohem sofistikovanější variantě.

Evernote Web Clipper

Propadli jste Evernotu? S tímhle rozšířením bude ještě mocnější a vy spokojenější. Díky Web Clipperu si totiž můžete do Evernotu poslat to, co se vám zrovna děje v prohlížeči, ať už jde o textovou komunikaci, nebo článek, který si chcete přečíst později.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru