10 nejstahovanějších aplikací pro mobilní telefony a tablety za rok 2013

Na konci roku je čas na bilancování. Proto se nyní podíváme na top aplikace pro mobilní telefony a tablety, které se minulý rok nejvíce stahovali na serveru MujSoubor.cz. Některé patří mezi prověřené stálice, jiné jsou možná trochu překvapením.

Všechny zmíněné aplikace a hry stáhnete na MujSoubor.cz.

Pou

Po vydání Poua se strhlo opravdové šílenství. Šlo a stále jde o jednu z nejstahovanějších her na Google Play i v AppStore. Důvod je prostý jako sama hra, protože Pou je vlastně pouhým převedením legendárního Tamagoči na dotykové obrazovky tabletů a mobilů. Pravda, tady se nestaráte o pejska, nebo kočičku, ale o podivné bramboru připomínající zvířátko mimozemského původu. Díky moderním technologiím se i Pou dočkal určitých úprav oproti svému vzoru, grafikou počínaje a minihrami a celkově rozšířenými možnostmi péče o zvířátko konče. Zábava až závislost pro děti zaručena, ovšem starší ročníky mohou mít problémy s tím, že hra je prostě o ničem.

Pou 

Skype

Proč byste měli telefonovat s telefonem přes Skype? Kvůli videohovorům, zanedbatelné ceně a také širším možnostem, než které nabízí běžný mobil. Navíc je Skype skvělý pro tablety, které nemají 3G modul, ale pouze WiFi. Volejte z mobilu na PC, z PC na mobil, mezi mobily se Skypem a klidně i na pevné linky (to už nikoliv zdarma).

Facebook

Facebook je běžnou součástí mobilních operačních systémů, respektive skupiny „nejnutnějších“ předinstalovaných aplikací. Pokud vám ale na mobilu nebo tabletu chybí, můžete si ho vždy stáhnout i z příslušného storu. Skrze MujSoubor využilo tuto možnost zatím na 8 000 uživatelů, což je 5x méně než u Poua, ale stále velmi hezké číslo. Aplikace nabízí takřka vše, na co jste zvyklí z klasické webové verze, ale běží svižněji a má zobrazení přizpůsobené dotykovému ovládání a menším úhlopříčkám displejů mobilních zařízení.

Facebook 

Angry Birds

Naštvaní ptáčci si ani po letech nedají pokoj a i jejich první díl patří stále k velmi hojně stahovaným aplikacím. Hra se přitom neustále vyvíjí, což mimo jiné znamená přidávání nových prvků hratelnosti a hlavně nových levelů. Dohromady jich původní Angry Birds obsahují kolem neuvěřitelných pěti stovek, což není zábava na dny, ani týdny, ale přinejmenším na měsíce.

Real Racing 3

Už podle názvu jde o velmi ambiciózní projekt, který měl přinést co nejrealističtější závody i na obrazovky mobilů a tabletů. Ačkoliv je hra ve výsledku stále pouze arkádou, jde o opravdu skvostnou zábavu, která se dobře ovládá a především v multiplayeru jde o opravdovou pecku, která je zdarma a vydělává hlavně na nepovinných mikrotransakcích. Hra více hráčů je velmi inovativní, protože nabízí takzvaný Time Shifted Multiplayer, který funguje nejenom tak, že hrajete i proti hráčům, kteří zrovna nejsou u svých přístrojů, ale údaje jiných závodníků jsou používány i pro tvorbu vašich AI protivníků v kariérním módu.

 Real Racing 3

Subway Surfers

Běžecké hry a skákačky jsou pro mobilní platformy jako stvořené a Subway Surfers patří graficky i hratelností k tomu nejlepšímu v kategorii. Skákat budete po vlacích a zároveň se budete snažit sesbírat co nejvíce mincí, abyste mohli postupovat ve hře i bez trochu otravných mikrotransakcí, bez kterých je Subway Surfers hrou poměrně obtížnou (ale zábavnou).

Avast

Avast patří mezi nejoblíbenější a nejkvalitnější antivirová řešení na světě. Je výjimečný tím, že zdarma nabízí to, za co si většina společností nechává draze zaplatit, i když samozřejmě nabízí i placené produkty. Totéž platí o mobilním antiviru od této české společnosti. Nabízí vše potřebné včetně spolehlivé ochrany a součástí Free verze jsou i některé pokročilé funkce.

 Avast

BSPlayer Free

Kvalitní videopřehrávač je kořením každého mobilu a hlavně tabletu, kde je vzhledem k úhlopříčce sledování filmů mnohem komfortnější. BSPlayer patří mezi nejlepší přehrávače, hlavně díky opravdu široké paletě funkcí a rychlosti, kterou mu propůjčuje využití vícejádrových procesorů i hardwarové akcelerace.

Fruit Ninja Free

Jedna z prvních opravdu slavných her pro smartphony je stále velmi populární. Krájení ovoce holt jen tak neomrzí. Verze Free je samozřejmě zatížena reklamami, ale jinak jde stále o skvělou zábavu a tak trochu i cvičení v ovládání dotykového displeje.

 Fruit Ninja

Viber

Jako poslední z nejlepších je v našem výběru Viber, který je alternativou nejen ke Skypu, ale i k telefonování přes mobil vůbec. Důvodem je promyšlenost programu, který proleze vaše kontakty a podle vlastní databáze zjistí, kteří lidé mají Viber nainstalovaný – stále tak voláte těm samým kontaktům, na ta samá čísla, ale teď už přes internet a zdarma, respektive za cenu vašeho internetového připojení.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru