Zrychlete náběh Windows zpožděným startem programů "po spuštění"

Start operačního systému je disciplína, ve které se neustále dá něco zlepšovat. Místo čekání na nová Windows, která vždy slibují kratší dobu náběhu, si však můžete zkusit pomoci už nyní sami. Třeba zpožděním startu automaticky se spouštějících aplikací.

Reklama

Jak zpozdit start programů “po spuštění” se podíváme prostřednictvím prográmku Startup Delayer

Jak už jeho název napovídá, Startup Delayer vám umožní přizpůsobit si start operačního systému Windows a odložit spouštění jednotlivých aplikací tak, že se budou spouštět postupně a systém tak bude startovat rychleji. Odložením startu aplikací budete moci svůj počítač používat mnohem dříve po jeho spuštění - Startup Delayer začne jednotlivé aplikace spouštět tehdy, když počítač již nebude tak vytížený.

Podle výrobce tak zmizí typický problém, kdy po načtení Windows již vidíte plochu, avšak na počítači nelze pracovat, neboť stále načítá data. Navíc vám program umožní jednoduše stanovit, které aplikace vůbec mají být po startu PC spuštěny.

Startup Delayer

Startup Delayer

Startup Delayer tak řeší problém, který spočívá v tom, že když Windows načtou svůj “startup” soubor, snaží se načíst všechny programy v jeden okamžik. A pokud máte aplikací hodně, každá z nich se pokouší zabrat určitou část paměti a výkonu procesoru.

Program Startup Delayer vám umožní tento proces ovlivnit - program sám rozhodne, kdy je nejlepší čas na spuštění té které aplikace, a to dvěma způsoby. Buďto ke každé aplikaci přiřadíte čas po startu, kdy má být spuštěna, nebo zvolíte, že se aplikace mají spouštět jednotlivě tak, jak se bude uvolňovat zatížení CPU a paměti.

Startup Delayer

Startup Delayer

Startup Delayer je dostupný ve dvou provedeních - standardním a prémiovém. Verze Standard je dostupná zcela zdarma a nabízí všechny základní funkce. Verze Premium v ceně dvaceti dolarů pak navíc nabídne zálohování a obnovování aplikací, vytvoření několika profilů, licenci pro všechny domácí počítače a v neposlední řadě také odstranění otravných reklam. Program je uživatelsky velmi příjemný a pracovat s ním zvládne i začátečník.

Reklama

Přidat komentář