Znáte Technorati?

Založili jste si blog a hledáte způsob, jak jej zviditelnit? Tak jako u všeho na internetu, máte několik možností. Několik tipů najdete například v mém článku na serveru Živě.cz nazvaném Do měsíce špičkovým bloggerem – budování návštěvnosti.

Jednou ze zmíněných možností je i server Technorati. Jde o zajímavý vyhledávač, kde můžete zjišťovat a sledovat, o čem právě ostatní bloggeři píší. Není problém zde zjistit, zda se někdo na svém blogu nezmiňuje právě o vás nebo vašich stránkách.

Založte si záznam o blogu na Technorati

Přidání vlastního blogu do služby Technorati je naprosto jednoduché. Po registraci máte tři možnosti. Vložení přihlašovacího jmén a hesla umožní robotovi připojení k vašemu blogu a ověření, že jste skutečně jeho majiteli. Druhý způsob vyžaduje vložení nového příspěvku se speciálním HTML kódem na blog. Třetí způsob si vyžádá vložení části JavaScriptu na váš blogovací web.

Ukázka druhého způsobu ověření blogu může vypadat třeba takto: Technorati Profile. Jak vidíte jde o jednoduchý hypertextový odkaz, jehož podobu vám vytvoří automat přímo na Technorati.

Ukázka JavaScriptu z Technorati vypadá následovně:

Registraci do Technorati by tedy díky třem různě složitým možnostem měli zvládnout i poměrně nezkušení bloggeři. Máte konkrétní zkušenosti s touto službou?

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Ahoj, měl bych dotaz. Píšete tady o přidání blogu na technorati. Já jsem si ale všimnul, že technorati má svého bota pro procházení webem, který zdá se zašmějdil i na můj blog a dokonce jsem jej i na technorati našel. Má tedy nějaký smysl se tam ještě navíc registrovat a vkladat jej tam ručně?

Profile picture for user Jan Polzer

Třeba když nad tím chcete mít kontrolu a robotovi se připomenout.
Jinak koukám, že ta ukázka v článku je nějaká rozhozená. Asi něco upravili, ale už se mi to nechce měnit.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru