Změna vzhledu Windows XP

Rádi měníte vzhled operačního systému, protože se vám nelíbí podoba, kterou mu dal výrobce? Pro Windows XP existuje řada tzv. transformation packů, které vzhledově promění tento systém třeba na Mac OS X nebo Linux Ubuntu. Vzledem k tomu, že transformation packy nahrazují nejdůležitější součásti systému jako je shell32.dll nebo explorer.exe, je výsledek téměř dokonalý a změna velmi výrazná.

Použití Transformation Packů s sebou nese i několik nepříjemných rizik. Jelikož většina z nich nahrazuje systémové a odladěné soubory jinými, nemůžete se pak divit, když stabilita vašeho operačního systému nebude valná a systém bude "zlobit". Také s pravidelnými aktualizacemi systému může být po takovémto zásahu problém. Výstižný článek o tom napsal třeba Radek Hulán ve svém Vista Transformation Pack - chcete spyware?.

Změna vzhledu Windows XP na Vista, Mac OS, Fedoru nebo Ubuntu

Pokud i přes uvedená rizika chcete takovou razantní změnu vzhledu systému Windows XP vyzkoušet, pak se koukněte na přehled pěti balíčků pro změnu vzhledu Windows XP. Najdete v něm screenshoty a odkazy na balíčky měnící vzhled Windows XP na:

  • Windows Vista
  • Mac OS X (dva různé transformation packy)
  • Linuxovou distribuci Fedora
  • Linuxovou distribuci Ubuntu

FlyakiteOSX

Poznáte, že jde o Windows XP? (aneb FlyakiteOSX v akci)

Znovu připomínám, instalace těchto balíčků není triviální a především je velkým zásahem do stability a bezpečnosti systému. Nezapomeňte proto na pravidelné zálohování.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

No ten pokus o Fedorku vypadá divně....originál je hezčí, ale Ubuntu vypadá slušně.
Btw. co takhle zvýraznit text Přidat komentář? Pokaždé ho hledám, je malý a nevýrazný v té šedé.

návštěvník

Ahoj Maxiorle, máš nějaké zkušenosti s tím, že by pak modifikovaný systém jel méně efektivně? Větší využití syst. prostředků?

Profile picture for user Jan Polzer

Ahoj. Neměřil jsem to, nicméně subjektivně je pak systém o něco pomalejší. Problém je ale především v tom, že jsou modifikovány systémové soubory - může pak zlobit systém který to pozná a bude je chtít opravit pomocí instalačního CD, může zlobit řada aplikací, se kterými nejsou upravené kompatibilní, a hlavně může dojít k problémům při aktualizaci Windows.

Proč může? Protože to není stoprocentní. Jistou dobu jsem spokojeně používal Longhorn Transformation Pack, po nějaké době to však začalo zlobit. Čili může dojít k problému i nemusí.

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Archiv Screenshotů

 

návštěvník

Používal som VistaMizer v XP sp3 do doby ked mi prišla aktualizácia IE. Po reštarte systému sa mi nepodarilo systém dat do kopy a upoz "došlo k potiažam v explorer.exe je nutne ho zatvorit" sa zjavilo pri otváraní foto,exe súborov či mp3. Nevyhol som sa reinstall-u Windows a od tej doby-ŽIADEN PACK neodporúčam.Rozhasí to systém a to,že bude Xp vyzerat ako napr Vista za to nestojí!

návštěvník

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli u Ubuntu funguje Config fusion.

návštěvník

Omlouvám se myslel jsem Compiz fusion.

návštěvník

Před časem jsem si program nainstaloval a jeho součástí byl i program pro úpravu vzhledu přepínání... Nyní jsem program smazal ale rád bych si nainstaloval pouze to přepínání... Mohl by mi někdo napsat jak se tento program jmenuje? Děkuji...

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru