Změna vzhledu Windows XP

Rádi měníte vzhled operačního systému, protože se vám nelíbí podoba, kterou mu dal výrobce? Pro Windows XP existuje řada tzv. transformation packů, které vzhledově promění tento systém třeba na Mac OS X nebo Linux Ubuntu. Vzledem k tomu, že transformation packy nahrazují nejdůležitější součásti systému jako je shell32.dll nebo explorer.exe, je výsledek téměř dokonalý a změna velmi výrazná.

Reklama

Použití Transformation Packů s sebou nese i několik nepříjemných rizik. Jelikož většina z nich nahrazuje systémové a odladěné soubory jinými, nemůžete se pak divit, když stabilita vašeho operačního systému nebude valná a systém bude “zlobit”. Také s pravidelnými aktualizacemi systému může být po takovémto zásahu problém. Výstižný článek o tom napsal třeba Radek Hulán ve svém Vista Transformation Pack - chcete spyware?.

Změna vzhledu Windows XP na Vista, Mac OS, Fedoru nebo Ubuntu

Pokud i přes uvedená rizika chcete takovou razantní změnu vzhledu systému Windows XP vyzkoušet, pak se koukněte na přehled pěti balíčků pro změnu vzhledu Windows XP. Najdete v něm screenshoty a odkazy na balíčky měnící vzhled Windows XP na:

  • Windows Vista
  • Mac OS X (dva různé transformation packy)
  • Linuxovou distribuci Fedora
  • Linuxovou distribuci Ubuntu

FlyakiteOSX

Poznáte, že jde o Windows XP? (aneb FlyakiteOSX v akci)

Znovu připomínám, instalace těchto balíčků není triviální a především je velkým zásahem do stability a bezpečnosti systému. Nezapomeňte proto na pravidelné zálohování.

Reklama

Komentáře

No ten pokus o Fedorku vypadá divně....originál je hezčí, ale Ubuntu vypadá slušně.
Btw. co takhle zvýraznit text Přidat komentář? Pokaždé ho hledám, je malý a nevýrazný v té šedé.

Ahoj Maxiorle, máš nějaké zkušenosti s tím, že by pak modifikovaný systém jel méně efektivně? Větší využití syst. prostředků?

Ahoj. Neměřil jsem to, nicméně subjektivně je pak systém o něco pomalejší. Problém je ale především v tom, že jsou modifikovány systémové soubory - může pak zlobit systém který to pozná a bude je chtít opravit pomocí instalačního CD, může zlobit řada aplikací, se kterými nejsou upravené kompatibilní, a hlavně může dojít k problémům při aktualizaci Windows.

Proč může? Protože to není stoprocentní. Jistou dobu jsem spokojeně používal Longhorn Transformation Pack, po nějaké době to však začalo zlobit. Čili může dojít k problému i nemusí.

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Archiv Screenshotů

 

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Používal som VistaMizer v XP sp3 do doby ked mi prišla aktualizácia IE. Po reštarte systému sa mi nepodarilo systém dat do kopy a upoz "došlo k potiažam v explorer.exe je nutne ho zatvorit" sa zjavilo pri otváraní foto,exe súborov či mp3. Nevyhol som sa reinstall-u Windows a od tej doby-ŽIADEN PACK neodporúčam.Rozhasí to systém a to,že bude Xp vyzerat ako napr Vista za to nestojí!

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli u Ubuntu funguje Config fusion.

Dobrý den, nevím, nemám to teď nainstalováno.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Omlouvám se myslel jsem Compiz fusion.

Před časem jsem si program nainstaloval a jeho součástí byl i program pro úpravu vzhledu přepínání... Nyní jsem program smazal ale rád bych si nainstaloval pouze to přepínání... Mohl by mi někdo napsat jak se tento program jmenuje? Děkuji...

Přidat komentář