Windows Live Local - brňáci radujte se, Praha až druhá v řadě

Vyhledávací služba Windows Live Local, kterou na svém portálu Live.com nabízí společnost Microsoft, umožňuje vyhledávání a pohled na kterékoli místo na zeměkouli. Jde o konkurenta podobné služby Google Maps. Zaujala mě jedna věc, která teoreticky potěší všechny brňáky, kteří se vyžívají v žabomyších válkách s Prahou.

Při prvním přiblížení mapy s pohledem na Evropu není v Česku narozdíl od všech ostatních států okolo zobrazeno jediné město. Všude jinde je alespoň hlavní město daného státu. Když mapu přiblížíte o něco více, zobrazí se jako jediná města v Česku Brno, Ostrava a Liberec.

Live Local

Kdepak máme naše zlaté hlavní město?

Na Prahu samozřejmě Live Local nezapomíná, ta se však zobrazí až v zápětí, při dalším následném přiblížení. To už vedle našeho hlavního města zobrazí také Kolín, Plzeň a Písek. Docela zajímavý výběr měst, čekal jsem, že se budou preferovat města podle velikosti, zatím to vypadá, že se zobrazují ta města, u kterých je momentálně na mapě volné místo na popisek.

Pozor, ověřte si nalezenou adresu!

Abych jen nehanil, rozhodl jsem se vyzkoušet hledání adresy. Zvyklý z map na Seznamu nebo na Google, zadal jsem hledaný výraz ve tvaru Ulice číslo popisné, Název města. Použil jsem svoji brněnskou adresu. A ejhle, Live Local mě místo na jižní Moravu šoupnul do Ruska do oblasti Smolenska.

V tomto směru má tedy ještě Live Local co dohánět, zkuste jej vyzkoušet a dejte vědět, zda jste narazili také na něco úsměvného. Já věřím, že Microsoft to nakonec dotáhne k plné spokojenosti všech uživatelů z celého světa.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Windows je $hit ty mamrde !

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru