Windows Live Local - brňáci radujte se, Praha až druhá v řadě

Vyhledávací služba Windows Live Local, kterou na svém portálu Live.com nabízí společnost Microsoft, umožňuje vyhledávání a pohled na kterékoli místo na zeměkouli. Jde o konkurenta podobné služby Google Maps. Zaujala mě jedna věc, která teoreticky potěší všechny brňáky, kteří se vyžívají v žabomyších válkách s Prahou.

Reklama

Při prvním přiblížení mapy s pohledem na Evropu není v Česku narozdíl od všech ostatních států okolo zobrazeno jediné město. Všude jinde je alespoň hlavní město daného státu. Když mapu přiblížíte o něco více, zobrazí se jako jediná města v Česku Brno, Ostrava a Liberec.

Live Local

Kdepak máme naše zlaté hlavní město?

Na Prahu samozřejmě Live Local nezapomíná, ta se však zobrazí až v zápětí, při dalším následném přiblížení. To už vedle našeho hlavního města zobrazí také Kolín, Plzeň a Písek. Docela zajímavý výběr měst, čekal jsem, že se budou preferovat města podle velikosti, zatím to vypadá, že se zobrazují ta města, u kterých je momentálně na mapě volné místo na popisek.

Pozor, ověřte si nalezenou adresu!

Abych jen nehanil, rozhodl jsem se vyzkoušet hledání adresy. Zvyklý z map na Seznamu nebo na Google, zadal jsem hledaný výraz ve tvaru Ulice číslo popisné, Název města. Použil jsem svoji brněnskou adresu. A ejhle, Live Local mě místo na jižní Moravu šoupnul do Ruska do oblasti Smolenska.

V tomto směru má tedy ještě Live Local co dohánět, zkuste jej vyzkoušet a dejte vědět, zda jste narazili také na něco úsměvného. Já věřím, že Microsoft to nakonec dotáhne k plné spokojenosti všech uživatelů z celého světa.

Reklama

Komentáře

Hlavně že to Praze nandali a to, že tam je i Ostrava je vůbec nezajímá. Prý jediné město v Česku... :)

No jo, omlouvám se....Ale ten její popisek je tak bokem, že jsem ho přehlédl... Asi jsem příliš zahleděný na Brno :-)

Schválně, všiml jste si krom Ostravy i Liberce?

Článek upravím.

Jan Polzer

Maxiorel.cz
Polzer-SW.com
Screenshots Archive

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Nevšimnul :)))

Windows je $hit ty mamrde !

Opravdu zajímavý názor...

Jan Polzer

Maxiorel.cz
Polzer-SW.com
Screenshots Archive

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář