Windows 7: jak se zbavit hlášky „Program možná nebyl nainstalován správně“

Ve Windows 7 najdete funkci Program Compatibility Assistant, která sleduje instalace a spouštění programů. Pokud dozná, že daná aplikace nebyla správně nainstalována nebo se zdá nefunkční, uvidíte okno s upozorněním na tuto skutečnost. Toto okno je někdy obtěžující, zvlášť když zobrazuje svá upozornění neopodstatněně.

Reklama

Program Compatibility Assistant je služba spouštěná hned po startu Windows 7. S největší pravděpodobností jste se již s jejím projevem v podobě okna s upozorněním setkali. Problém je v tom, že Program Compatibility Assistant se poměrně často mýlí - podle toho, s jakými programy pracujete.

Pokud jste dospěli k názoru, že pro vás bude lepší nesledovat kompatibilitu spouštěných programů a zamezit tak otravnému hlášení (za cenu jeho absence při skutečném problému), můžete Program Compatibility Assistant vypnout.

Jak vypnout Program Compatibility Assistant

Program Compatibility Assistant je z pohledu systému služba jako každá jiná. Lze ji tedy spouštět, zastavovat, nebo restartovat. Klepněte na tlačítko Start, napište Služby a otevřete si okno pro správu služeb ve Windows 7.

V seznamu vyhledejte řádek Program Compatibility Assistant Service. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a službu Zastavte.

Služby ve Windows 7 a Program Compatibility Assistant Service

Služby ve Windows 7 a Program Compatibility Assistant Service

Abyste zamezili opětovnému startu služby po nastartování systému, zobrazte si přes pravé tlačítko myši její Vlastnosti. V novém okně pak v nabídce Typ spouštění nastavte Zakázáno.

Windows 7 a podrobnosti k Program Compatibility Assistant Service

Windows 7 a podrobnosti k Program Compatibility Assistant Service

Při práci se seznamem služeb buďte velice opatrní, abyste omylem nezastavili například antivir nebo nějakou potřebnou službu samotného systému.

Reklama

Komentáře

Tá služba Program Compatibility Assistant kontroluje len správnosť inštalácie, alebo rozhoduje aj o tom, v akom móde bude súšťať daný kód, aby aplikáia fungovala?

Kdykoli jsem s ní zkusil, aby problém vyřešila, nevšiml jsem si, že mi to upravilo režim kompatibility stejně, jako když se to dělá ručně. Žádná změna u souboru nebyla.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář