Windows 7: jak se zbavit hlášky „Program možná nebyl nainstalován správně“

Ve Windows 7 najdete funkci Program Compatibility Assistant, která sleduje instalace a spouštění programů. Pokud dozná, že daná aplikace nebyla správně nainstalována nebo se zdá nefunkční, uvidíte okno s upozorněním na tuto skutečnost. Toto okno je někdy obtěžující, zvlášť když zobrazuje svá upozornění neopodstatněně.
reklama

Program Compatibility Assistant je služba spouštěná hned po startu Windows 7. S největší pravděpodobností jste se již s jejím projevem v podobě okna s upozorněním setkali. Problém je v tom, že Program Compatibility Assistant se poměrně často mýlí - podle toho, s jakými programy pracujete.

Pokud jste dospěli k názoru, že pro vás bude lepší nesledovat kompatibilitu spouštěných programů a zamezit tak otravnému hlášení (za cenu jeho absence při skutečném problému), můžete Program Compatibility Assistant vypnout.

Jak vypnout Program Compatibility Assistant

Program Compatibility Assistant je z pohledu systému služba jako každá jiná. Lze ji tedy spouštět, zastavovat, nebo restartovat. Klepněte na tlačítko Start, napište Služby a otevřete si okno pro správu služeb ve Windows 7.

V seznamu vyhledejte řádek Program Compatibility Assistant Service. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a službu Zastavte.

Služby ve Windows 7 a Program Compatibility Assistant Service

Služby ve Windows 7 a Program Compatibility Assistant Service

Abyste zamezili opětovnému startu služby po nastartování systému, zobrazte si přes pravé tlačítko myši její Vlastnosti. V novém okně pak v nabídce Typ spouštění nastavte Zakázáno.

Windows 7 a podrobnosti k Program Compatibility Assistant Service

Windows 7 a podrobnosti k Program Compatibility Assistant Service

Při práci se seznamem služeb buďte velice opatrní, abyste omylem nezastavili například antivir nebo nějakou potřebnou službu samotného systému.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

reklama

Komentáře k článku

návštěvník

Tá služba Program Compatibility Assistant kontroluje len správnosť inštalácie, alebo rozhoduje aj o tom, v akom móde bude súšťať daný kód, aby aplikáia fungovala?

Profile picture for user Jan Polzer

Kdykoli jsem s ní zkusil, aby problém vyřešila, nevšiml jsem si, že mi to upravilo režim kompatibility stejně, jako když se to dělá ručně. Žádná změna u souboru nebyla.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru