Webhosting zdarma pro ASP.NET

K umístění webových stránek na internet potřebujete mít zřízenou službu nazývanou hezky česky webhosting. Pro mnoho projektů počínaje osobními stránkami a konče nepříliš důležitými prezentacemi firem se lze často spokojit s nabídkou webhostingu zdarma. Servery, které nabízejí webhosting zdarma s podporou PHP, jsou většinou notoricky známé. Jak je to však s podporou stránek využívajících ASP.NET?

Neplacený webhosting s PHP vede

Představte si situaci. Nainstalovali jste si zdarma dostupný Visual Web Developer, naučili jste se s ním zacházet, případně jste vyzkoušeli a upravili několik Starter Kitů. Svůj nový web máte na disku připraven, nastává však problém, kam ho na internetu umístit. Klasické webhostingy zdarma sice nabízejí příjemné kapacity diskového prostoru, v drtivě většině však podporují PHP, nikoli ASP.NET.

Příčina tohoto jevu je jednoduchá. Zřídit webhosting s podporou PHP není po softwarové a licenční stránce až tak těžké. Kombinace LAMP (Linux, Apache, MySQL a PHP) je v zásadě zdarma, jejímu použití ze strany provozovatelů webhostingu nic nebrání. Jiná je situace u ASP.NET, kde k zřízení potřebného webového serveru potřebujete serverový operační systém Windows 2003, který samozřejmě není zadarmo.

Možná vás napadne, že by to neměl být problém. Na jednom serveru by technicky nebyl problém umístit placené webhsotingové služby (ze kterých by se hradil provoz a licence) a webhosting zadarmo, který by se oslovili případní budoucí zájemci. Ano, problém by to být neměl, potíž je však v licenční politice Microsoftu, který požaduje licenční poplatky podle určitého počtu webů provozovaných na serveru.

Přehled poskytovatelů ASP.NET webhostingu zdarma

Takže zatímco poskytovatelů webhostingu zdarma pro PHP je jako much, služeb nabízejících webhosting zdarma pro ASP.NET je jako šafránu. Několik se jich však v českých a slovenských zemí objevilo a zde máte jejich stručný přehled.

 

 Název služby  Provozovatel  Prostor  Mailbox  Doména  Přístup
ASPWEB.cz IGNUM  30 MB  30 ×  něco.aspweb.cz  FTP, FrontPage, WebDav
QSH.cz Quantasoft  50 MB  0 ×  něco.qsh.cz  FTP
ASP2.cz Zoner  10 MB  0 ×  něco.asp2.cz  FTP
brinkster Brinkster  30 MB  1 ×  www.brinkster.com/něco  web
1 ASP Host 1ASPHost.com  100 MB  0 ×  home.1asphost.com/něco  web
7Host 7Host  50 MB  0 ×  user.7host.com/něco  FTP
WebSamba WebSamba  30 MB  0 ×  www.websamba.com/něco  FTP
ASPone ASPone.cz  40 MB  0 ×  neco.aspone.cz  FTP

 

 Název služby  Provozovatel  Databáze  verze .NET  Poznámka
ASPWEB.cz IGNUM  MS SQL, Access  1.1, 2.0  -
QSH.cz Quantasoft  MS SQL 2005, Access  1.1, 2.0, 3.0  2 GB přenos
ASP2.cz Zoner  MS SQL 2005  2.0  určeno vývojářům
brinkster Brinkster  Access  2.0, 3.0  500 MB přenos
1 ASP Host 1ASPHost.com  Access  3.0  1 GB přenos
7Host 7Host  ?  3.0  s bannery
WebSamba WebSamba  Access  3.0  s bannery
ASPone ASPone.cz  Access, MS SQL 2005 Express  3.5  odchozí SMTP, bez omezení přenosu, Windows Server 2008

 

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

"Ano, problém by to být neměl, potíž je však v licenční politice Microsoftu, který požaduje licenční poplatky podle určitého počtu webů provozovaných na serveru."

Můžete mi prosím  vysvětlit, jaké omezení ohledně počtu provozovaných serverů na MS Windows 2008 Web Server Edition je nastaveno? Mám za to, že počet webů nijak omezen není.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru