Vylepšení YouTube ve Firefoxu

Webový portál s videoklipy YouTube má sice příjemné ovládání, ale mnoho jeho uživatelů postrádá několik funkcí, které by jim práci s tímto webem zpříjemnily. Od vzniku YouTube se objevila řada skriptů pro různé webové prohlížeče i samostatné programy, které doplňují standardní funkce na YouTube. Jestliže používáte webový prohlížeč Firefox, zkuste si nainstalovat doplněk, pomocí kterého bude možné nejenom pohodlně stahovat video z YouTube. 

Tento doplněk se jmenuje Better YouTube a umožní vám hned několik věcí najednou. Přidává odkaz ke stažení, nahrazuje výchozí přehrávač za jiný, ukrývá komentáře, ukazuje kompletní popisky k videu a umožňuje přehrávání na větší vyčištěné ploše. 

Instalace doplňku do Firefoxu je snadná. Z domovské stránky spustíte instalátor a po dokončení instalace restartujete Firefox. Poté jděte do nabídky Nástroje | Správce doplňků, vyhledejte doplněk Better YouTube a klikněte na tlačítko Možnosti. Měl by se vám zobrazit následující dialog, ve kterém si vyberete z nabízených možností. Pozor, ne všechny kombinace jdou použít spolu; například při zapnutí volby Theater View se vypne vše ostatní.

 
Better YouTube
Nastavení doplňku Better YouTube

Stahování z YouTube

První volba, Add „Download“ Video Link přidává pod každé zobrazené video na YouTube odkaz k jeho snadnému stažení. Poté, co na odkaz Download klepnete, budete přesměrování na web YouTube Loader, který vám nabídne již přímo stažení videa. Zde klepněte na nabízený odkaz pravým tlačítkem, zvolte funkci Uložit odkaz jako, k nabídnutému názvu souboru přidejte příponu .flv a uložte jej na disk. Stažené video můžete přehrávat například v programu VLC media player.

 
Better YouTube
Odkaz pro přesun k stahování videa z YouTube

FlowPlayer

Pokud se vám nelíbí výchozí přehrávač na YouTube, můžete jej nechat automaticky nahrazovat za jiný. Better YouTube vám nabízí FlowPlayer. Jak vypadá, vidíte na následujícím obrázku. K jeho výhodám patří především snadná změna rozměrů přehrávaného videa. Při jeho použití se však vypne odkaz pro stahování videa z YouTube.

Better YouTube
YouTube a FlowPlayer

Ukrytí komentářů 

Co se týče užitečnosti funkce pro skrývání komentářů na YouTube, dost o ní pochybuji. Komentáře mi nijak nevadí, dokonce si nemyslím, že by nějakým zásadním způsobem zpomalovaly načtení stránky. Nicméně možnost jejich ukrytí pomocí Better YouTube zde je. 

Kompletní popisky videa na YouTube 

Zatímco standardní rozhraní YouTube vám u zobrazeného videa nabídne pouze odkaz pro jeho vložení na jiný web a jeden řádek informací, díky volbě Show Full Video Description toho uvidíte podstatně více – tagy, datum přidání, odkaz, popisek… Viz obrázek:

 
Better YouTube
Podrobnější zobrazení popisků videa na YouTube

Nic než video 

Poslední volba nazvaná Theater View způsobí, že z celého YouTube uvidíte pouze panel s vyhledávacím políčkem, pod kterým bude zobrazeno velké video. Nic víc, nic míň. 

Rozšíření Firefoxu Better YouTube je jednoduchý pomocník, který zpříjemní práci z YouTube, jeho největším přínosem je podle mého názoru přidávání odkazu pro stažení videa a zobrazování kompletních popisků. Better YouTube využívá některé ze skriptů pro GreaseMonkey, tento doplněk však instalovat nemusíte.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Není něco podobného pro prohlížeč Opera?

Profile picture for user Jan Polzer

Třeba poradí někdo z uživatelů, já již Operu nějaký ten pátek nepoužívám. Nicméně vzhledem k tomu, že na webu Opery (přímý odkaz) píšou " Opera is capable of running many Greasemonkey scripts.", myslím, že nějaké udělátko tohoto typu existovat bude.

návštěvník

Lze formát vlc přehrát na DVD přehrávači, nebo jen na PC?

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru