Vydělávají eStránky.cz na neznalosti uživatelů?

Webová služba eStránky.cz nabízí uživatelům možnost vytvoření vlastních webových stránek bez potřeby znalostí webového programování. Dokonce nemusíte mít grafické cítění, natož pak být grafikem schopným navrhnout design webu.  Při registraci na eStránkách si jednoduše vyberete některou z nabízených šablon a můžete začít s blogováním nebo si vytvořit běžnou webovou prezentaci. Novinkou představenou začátkem dubna je možnost výdělku s weby založenými u služby eStránky.

Snadná možnost výdělku?

eStránky představily novou možnost spolupráce, díky které můžete vydělávat na svých stránkách založených na tomto serveru. Předpokladem je, že své webové deníčky budete pravidelně aktualizovat. Jednou z možností výdělku je, že budete tak dobří, abyste zaujali provozovatele eStránky.cz a on vám pak za článek na vašem webu zaplatil.

Daleko reálnější možností výdělku je, že se s provozovatelem budete dělit o zisk z reklamy zobrazované na vaší stránce. Za to a za pravidelnou aktualizaci stránek vám slibuje propagaci vašeho webu, kompletní agendu a komunikaci s inzerenty. Touto komunikací s inzerenty je však asi míněno vložení reklamního prostoru na vaše stránky a účet pro AdSense, který má zřízen provozovatel eStránky.

Opravdu se chcete dělit o zisk?

Na stránce o spolupráci jsou uvedeny příklady výdělků a vybraných webů. Výdělky jsou zajímavé, vzhledem k tomu, že umístění webu u eStránky.cz je zdarma, je zajímavá každá korunka získaná z reklamy. Je však otázkou, zda se o zisk z reklamy zobrazované na svých stránkách dělit s někým dalším.

Vlastní doména stojí pár set korun. Webhostingové služby se dnes dají pořídit také za pár kaček. Pokud budete úspěšní a myslíte to se ziskem z reklamy na webu vážně, pak se investice do vlastního webu vyplatí během prvního měsíce. Pokud však nehodláte svému webu pravidelně věnovat nějaký čas a psát smysluplné články, pak vám nepomůže ani umístění webu zdarma na eStránky.

Provozovatel eStránky.cz vydělává vlastně „bezpracně“ na tom, že uživatelé této služby si na svých stránkách zobrazují reklamu. A proč si myslím, že vydělává na neznalosti uživatelů? Vede mě k tomu několik důvodů: Za prvé je to dobře zvládnutý marketing, kde je řadě uživatelů služby nabídnuta vidina bezpracné cesty k penězům. Při množství stránek, které jsou na eStránky registrovány, stačí i jen pár prokliků na AdSense u jednoho webu.

Uživatelé eStránky většinou nemají přesné ponětí o tom, co je to AdSense, jak funguje a jak na něm lze vydělávat. Většinou také nemají ponětí o tom, jak se tvoří vlastní webové stránky. Takováto cílová skupina je ideální živnou půdou pro výdělek provozovatele. Stačí jí troška živin v podobě nabídky bezplatného (i placeného) webového prostoru plus šablona pro webovou stránku a provozovatel na takovéto živné půdě může už jen sklízet sladké plody v podobě peněz z reklamy.

Co takhle vlastní web?

Prosím, přemýšlejte trošku. Již jsem naznačil, že zřízení placeného webového prostoru nemusí být příliš finančně náročné. Hlavním problémem pro řadu uživatelů je tvorba stránek. Neřešitelný problém to není. Instalaci nějakého redakčního systému zvládnete při troše dobré vůle podle návodu, případně vám s ní pomůže zkušenější kamarád. Zkuste redakční systém Drupal. Nabízí množství motivů vzhledu a možnost snadného vkládání nových příspěvků na stránky. Zajímavý je také blogovací systém WordPress.

Odpověď na otázku položenou v nadpisu článku je ANO. eStránky skutečně vydělávají na neznalosti uživatelů. Ovšem těžko je za to odsuzovat. Uživatelům nabízejí zajímavou možnost tvorby webů i bez znalosti toho, jak na to. A k tomu možnost výdělku, no neberte to. Myslete však na to, zdali by nebylo lepší mít celý případný výdělek, nikoli jen jeho polovinu…

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Víte o tom, že porušujete pravidla Google AdSense?:))

"Nedovolujeme ale provozovat reklamy Google na webových stránkách, které také obsahují něco, co by mohlo být považováno za konkurenční reklamy. To se vztahuje na všechny reklamy cílené na obsah, stejně jako na textově založené reklamy."

Možná by bylo fajn psát podobné články až si zametete před svým prahem:) Navíc pokud já vím (mám tam stránky), tak eStránky nabízí svým uživatelům možnost výdělku, ukažte mi další služby, které něco podobného umožňují:) Reklamu si eStránky zobrazují u všech programů ZDARMA a to je podle mě mega číslo uživatelů, komerční uživatelé si mohou klidně sami nastavit adsense nebo jakékoliv jiné reklamy, pokud to umí.

návštěvník

Dobrý den,

Nevím co je na tom špatného, jsem s nima plně spokojen a navíc neznám lepší službu kterou nabízejí estránky.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru