Vlastní lišta pro IE bez programování

Visicom Media je už druhou společností, u které jsem našel nabídku na vytvoření nástrojové lišty pro Internet Explorer. Existuje jich samozřejmě mnohem více. Stejně jako v případě Effective Brand si můžete nástrojovou lištu vytvořit přímo v prohlížeči. Stačí se proklikat průvodcem a vyplnit potřebné parametry.

Reklama

Řešení od Effective Brand mi přijde o něco propracovanější. Nabízí i lištu kompatibilní s prohlížečem Firefox. Celou řadu věcí však mají tyto dvě služby společnou. Najdete zde políčka pro prohledávání internetu, možnost úpravy obrázků na tlačítkách, přidávání vlastních tlačítek vedoucích na zadané webové adresy atd.

U VMN Toolbar Wizardu od Visicom Media mě zaujalo vyhledávání spywaru. Tato funkce si po stisku tlačítka vyžádá instalaci ActiveX prvku od Computer Associates International. Jak vidíte na obrázku, funguje docela spolehlivě a spyware skutečně vyhledá. Prohledává databázi registrů i soubory na disku. Pro odstranění nalezených potíží můžete stisknout tlačítko, které vás ale přesměruje na stránky, kde si můžete zakoupit program PestPatrol Anti-Spyware. I tak jde o zajímavou pomůcku.

VMN Toolbar

Na nástrojové liště VMN Toolbar můžete mít také čtečku zpráv RSS, tlačítka s přístupem k horoskopům a informacím o počasí, blokovače vyskakovacíh oken a jiné. Užitečná je možnost překladu cizojazyčných webů do angličtiny.

Zaujala mě možnost zobrazení výsledků pro vyhledávání klíčových slov v různých vyhledávačích. Tlačítkem Free Ranking Report zobrazíte plovoucí panel, do kterého zadáte klíčové slovo a adresu webové stránky. Poté jsou vám zobrazeny výsledky podobné, jako na následujícím obrázku. Správností výsledků si však zcela jistý nejsem. Pro stránky, které jsou v databázi vyhledávače Alexa se zobrazuje jednoduché hodnocení.

VMN Toolbar

Tím se pomalu dostávám k tomu, proč je asi VMN Toolbar zadarmo. Výsledky vyhledávání jsou totiž zasílány ke zpracování pravě Alexe. Je otázkou, nakolik to ovlivní vaše soukromí, nicméně já si tuto lištu na počítač, kde používám internetové bankovnictví, rozhodně nenainstuluji.

Nicméně služba je to zajímavá. Vytvořit si vlastní nástrojovou lištu s ní zvládne i člověk, který nikdy neprogramoval. Po dokončení vám bude nabídnuta adresa, kterou můžete uvádět zájemcům o instalaci vaší nástrojové lišty.

Vaše zkušenosti se zmíněnou službou by mě velice zajímaly. Nebojte se přidat příspěvek k tomuto článku a podělte se o své zkušenosti.

Reklama

Komentáře

Přidat komentář