Video se systémem Drupal 4.7.0

Dění okolo nové verze CMS systému Drupal nabývá na intenzitě. Nejnověji se objevilo několik zajímavých videocastů, tedy videí, která popisují různé vlastnosti Drupalu.
reklama

Na příslušné webové stránce Drupalu najdete hned tři videa ve formátu MOV. K jejich přehrávání budete potřebovat nejlépe QuickTime 7. Videa pojednávají o nových vlastnostech verze 4.7, ukazují instalaci krok za krokem a třetí video je věnováno upgradu stávající instalace Drupalu.

Přestože jsou videa v angličtině, myslím, že skvěle poslouží každému, tedy i tomu, kdo by se normálně anglicky nedomluvil. Pokud zvládáte alespoň základy angličtiny nebo umíte anglicky pasivně, pak videa pochopíte. Komentář je totiž dobře srozumitelný a přesně se doplňuje s tím, co se děje na obrazovce. Nové vlastnosti Drupalu, instalaci na počítač včetně nastavení databázového serveru a PHP, případně upgrade Drupalu na novou verzi s těmito videi určitě pochopíte.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

Co píší na Interval.cz
@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru