Úkolníček Google Tasks na vašem desktopu

Online služba Google Tasks vám umožňuje plánovat, vytvářet a sdílet úkoly, které máte udělat. Nechcete-li ji neustále otevírat ve webovém prohlížeči, máme pro vás tip na doplňkový prográmek.

Reklama

Jak na Google Tasks? Dejme tomu, že v Gmailu dostanete e-mail, ve kterém vám nějaká osoba připomíná, že byste měli jít k lékaři. Jakmile zprávu otevřete, stačí v horním menu kliknout na tlačítko Další akce a následně Přidat do úkolů. Tím se vám na pravé straně prohlížeče otevře seznam úkolů, do kterého můžete schůzku u lékaře jednoduše přidat spolu s datem a přesným časem.

Pokud na počátek úkolu vložíte datum, úkol se automaticky přesune do Google Kalendáře na daný den. Zde pak můžete daný úkol (schůzku) libovolně přesouvat mezi dalšími dny pouhým přetažením myší.  

Gmail umožňuje také vytvořit několik nezávislých seznamů úkolů, jeden se bude týkat například týdenního nákupu a druhý věcí do práce. Seznam úkolů můžete následně jednoduše vytisknout a vzít si jej s sebou. Nebo se k úkolům můžete dostat rychle pomocí mobilní aplikace, kde je lze dále upravovat. Seznam úkolů zůstane vždy aktualizován nezávisle na tom, z jakého zařízení k němu přistoupíte.

Pokud nechcete své úkoly spravovat přímo v Gmailu, můžete využít desktopovou aplikaci Google Tasks (před její instalací je třeba stáhnout Adobe AIR; navzdory jménu nepochází tato aplikace přímo od Google). Ta vám umožní všechny úkoly přehledně spravovat z jednoho okna.

Google Tasks na desktopu

Google Tasks na desktopu

Po instalaci aplikace zadáte přihlašovací údaje ke svému e-mailu na Gmailu a zobrazí se vám rozhraní programu. V něm můžete nové úkoly vytvářet, promazávat, upravovat nebo třídit.

Program nabízí také celou řadu tipů, jak s úkoly pracovat co nejefektivněji. Aplikaci si můžete nastavit tak, aby její okno bylo vždy nad všemi dalšími okny, takže budete mít o svých úkolech dokonalý přehled. Jakmile vám do inboxu přijde nový e-mail, stačí na něj kliknout a během pár sekund vytvořit popis nového úkolu.

Tagy: 

Reklama

Komentáře

dekuji za postouchnuti, CVGT je velice prijemna aplikace a je to jedna z mojich nejoblibenejsich na desktopu (a samozrejme GTO Lite od TinjaSoft na Androidu). Prvne jsem si to nainstaloval doma a na chalupe jsem si ani za nic  nemohl vzpomenout na presny nazev. Vygooglit to to moc nejde, nastesti jsem si vzpomel na Maxiorla! Dekuji!!

Rádo se stalo :-)

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Dobrý den, lze nastavit více google účtů? Díky

Přidat komentář